Türkkan, Kocaeli’nin sorunlarını Meclise taşımaya devam ediyor

Çerkeşli’deki sıkıntıları ayrıntılarıyla soru önergesinde belirten MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, konunun muhatabı İçişleri Bakanı Efkan Ala...

Çerkeşli’deki sıkıntıları ayrıntılarıyla soru önergesinde belirten MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, konunun muhatabı İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan önergesindeki sorulara yanıt istedi.

 

ÇERKEŞLİ’DEKİ ALT YAPI PROBLEMİ ÇÖZÜLMELİ

Köydeki kanalizasyon ve su hatlarının yenilenmesi, ayrıca köyde yer alan çeşmelerin de restorasyonunun yapılarak hizmete sunulması gerekmektedir diyen Türkkan, İçişleri Bakanı’na bu köyde ne zamandan itibaren yeni ve sağlıklı bir kanalizasyon sistemi kullanılmaya başlanacağını sordu.

 

KÖYDEN KOCAELİ İSTİKAMETİNE OLAN ULAŞIM HATTI

Köyden Kocaeli istikametine olan ulaşım hattında sıkıntı yaşandığını önergesinde belirten MHP’li vekil, bu hattın bir an önce açılması gerektiğini ifade etti ve yaşanan sıkıntı nedir, bu hat neden kapalıdır, ne zaman açılması düşünülmektedir sorusunu yöneltti.

 

ÇOCUK PARKI OLARAK BELİRLENEN YERLERE NEDEN PARK YAPILMADI?

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, daha önce planlandığı halde uygulamaya sokulmayan bazı hizmetleri de önergesine taşıdı. Köyde daha önce yapılan planlamalarda çocuk parkı olarak bazı yerler belirlenmiş, ancak yapılmamıştır diyen Türkkan belirlenen yerlere çocuk parkları yapılmalıdır dedi ve bu noktalara ne zaman park yapılacağını, yapılmayacak ise çocuk parkları yapılması için belirlenen başka yerler olup olmadığını sordu.

 

Çerkeşli köylülerinin köyde yer alan çarşının düzenlenerek güzelleştirilmesi ve yenilenmesi talebi de Türkkan’ın önergesinde yer buldu. Bakan Ala’ya Köy çarşısının düzenlenerek yenilenmesi projeler arasında yer almakta mı diye soran Türkkan, yeni adıyla Çerkeşli Mahallesi yeni çarşısına ne zaman kavuşacaktır sorusuna da yanıt istedi.

24 Eylül 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR