Baro’dan Star Gazetesi’ne suç duyurusu

Star Gazetesi’nin ilk sayfasında yayımlanan ‘Avukat terörü’ başlıklı haber kapsamında Kocaeli Barosu, Star Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Güler’e a...

Star Gazetesi’nin ilk sayfasında yayımlanan ‘Avukat terörü’ başlıklı haber kapsamında Kocaeli Barosu, Star Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Güler’e avukatlık mesleğine ve avukatlara yönelik basın yoluyla hakaret suçundan dava açtı. Baro vekili Av. Özlem Gürgen Eldem, terör saldırısının detayları henüz belli değilken yapılan bu haberin manşet olarak kullanılmasının avukatları hedef olarak göstermekte olduğunu kaydetti.

 

“HAKSIZ İTHAMLARDA BULUNULDU”

Av. Özlem Gürgen Eldem, “Olay günüyle ilgili henüz kamera kayıtları dahi izlenmemiş ve kimlikler net olarak doğrulanmamışken, herhangi bir ilişkilendirme yapılmasının mümkün olmamasına rağmen avukatları hedef kitle haline getirici haksız ithamlarda bulunulmuştur. Avukat terörü başlığı altında yapılan haber ile avukatlar terörist ilan edilerek halkı avukatlara yönelik kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir” şeklinde konuştu.

 

“BAŞSAVCILIĞA BAŞVURMA ZORUNLULUĞU DOĞDU”

Avukatlar yargının kurucu unsuru olarak toplumun hukuk kuralları çerçevesinde haklarının aranmasına ve adaletin sağlanmasına hizmet eden bağımsız ve kamu hizmeti gören bir meslek grubunun mensuplarıdır. Açıklanan nedenler ve anılan kanun hükümleri doğrultusunda; şüphelinin cezalandırılması amacıyla Sayın Başsavcılığınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur. Şüpheli Star Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Filiz Güler’in belirtilen kanun hükümleri doğrultusunda cezalandırılması için şüpheli hakkında kamu davası açılmasını saygılarımızla  arz ve talep ederiz” dedi. 

04 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Av. Dr. Ersan Atalay - Baromuzun arkasındayız, doğrusu yapılmış. Teşekkürler..

Yanıtla . 0Beğen 04 Nisan 10:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR