Derbent’te dört aday yarışıyor

Kartepe Derbent Mahallesi’nde genel seçimlerle birlikte muhtarlık seçimleri de yapılacak. Eski Muhtar Turan Yılmaz’ın geçtiğimiz aylarda vefat etmesi...

Kartepe Derbent Mahallesi’nde genel seçimlerle birlikte muhtarlık seçimleri de yapılacak. Eski Muhtar Turan Yılmaz’ın geçtiğimiz aylarda vefat etmesi nedeniyle yapılacak olan muhtarlık seçimlerinde 4 aday yarışacak. Adaylar seçime sayılı günler kala seçim çalışmalarını yoğunlaştırdı. Derbent sokakları adeta muhtarlık pankartları ile süslenmiş durumda.

 

MUHTAR ADAYLARI KONUŞTU

RECEP VAROL: Sıkıntıları çözeceğiz

recep-004.jpg

41 yaşında evli iki çocuk babası olan Recep Varol doğma büyüme Derbentli. Muhtar olmadan önce de vatandaşın dertleri ile ilgilendiğini söyleyen Varol, “Mahallemizin büyük oranda sıkıntısı yok ancak günlük yapılması gereken ve vatandaştan gelecek talepler olacaktır. Bizler de bu sıkıntıları çözmek için elimizden geldiğince mahallemize hizmet etmeye gayret edeceğiz” dedi.

 

 

ENGİN EZGİ: 240 Metrekare yerimİ köye bağışlayacağım

engin.jpg

53 yaşında, evli iki çocuk babası olan Engin Ezgi, mahallesine faydalı işler yapmak için aday olduğunu söyleyerek, “Eğer muhtar olursam 240 metrekare yerimi köye bağışlayacağım. Bu alanı muhtar olduğum zaman köye hizmet için kullanacağız. Bunun dışında mahallede var olan eksiklerin ve gelecek taleplerin çözümü konusunda da aktif bir şekilde çalışacağım” dedi.

 

NECATİ ÖKTEM: Kadınlara ve gençlere proje

nec.jpg

49 yaşında, evli iki çocuk babası olan Necati Öktem, mahallesi için proje üreterek aday olduğunu açıkladı ve “İşi olmayan gençler için bölgede var olan iş merkezleri ve fabrikalar ile temasa geçerek işçi ihtiyacı olduğu zaman Derbent Mahallesi’nden karşılamaları için görüşmeler yapacağım. Mahallenin sorunlarının çözümü konusunda da aktif bir şekilde rol alacağım” dedi.

 

RAMAZAN GÜNEŞ HALLAÇ: Derbent ilçe olabilecek bir yer

rama.jpg

49 yaşında, evli iki çocuk babası olan Ramazan Güneş Hallaç, “Ben Derbent'in ilçe olabileceğini düşünenlerdenim. Derbent bunu hak ediyor. Ben muhtar olduğumda benim için önemli olan yapılacak olan hizmetlerde kimseye ayrım yapmadan herkese eşit bir şekilde hizmet götürmektir. Ben hayalcilikten çok yapılabilecek hizmetler üzerinde duracağım” dedi. Muharrem İBRAHİMOĞLU

31 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

isimsiz - ne kadar samimiyetsizsiniz. hiçbir şey yapacağınız yok boş vaatlerle gelip ikametgah muhtarı olacağınız belli...Derbent'e Toto Dayı gibi bi muhtar bi daha asla gelmez.bari onun anısına saygı duysaydınız.

Yanıtla . 0Beğen 31 Mayıs 09:43
01

mehmet - Oyumuz derbent icin necati öktem'e

Yanıtla . 0Beğen 31 Mayıs 09:43
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR