Gölcük’te ahşap heykel sempozyumu başladı

Gölcük Belediyesi 19. Uluslar arası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel sempozyumunun startı verildi. Sempozyuma 80 heykeltıraş başvurdu.1994 yılından itibar...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi 19. Uluslar arası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel sempozyumunun startı verildi. Sempozyuma 80 heykeltıraş başvurdu.


1994 yılından itibaren gerçekleştirilen ve bu yıl 19.su yapılacak olan Gölcük Belediyesi Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu için Gölcük Belediyesi Değirmendere Sanatevi’nin yanındaki Değirmen Kafe’ de bir basın toplantısı düzenlendi. Ellibeş basın toplantısında yaptığı açıklamada; Sanat dokusunun hissettirilmesi açısından sempozyumun önemli olduğunu söyledi.

80 HEYKELTRAŞ

Başkan Ellibeş, Gölcük Belediyesi, Gölcük Kent Konseyi, Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde 02-19 Temmuz 2012 tarihlerinde Değirmendere Çınarlık Meydanında gerçekleştirilmeye bugünden itibaren başlandı. 19. Uluslararası Ahşap Heykel Sempozyumuna yurtdışından ve yurtiçinden 80 heykeltıraş sanatçısı başvuru yapmıştır. Kocaeli Üniversitesi’nden 3, Gölcük Belediyesi’nden 1, Gölcük Kent Konseyi’nden de 1 kişi olmak üzere 5 kişiden oluşan seçici kurul 80 heykeltıraş sanatçı içerisinden 7 sanatçı belirlemiştir. Sempozyum ilçemize hayırlı olsun” dedi.

06 Temmuz 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR