Balkan Türkleri, 1 Mart’a kadar dergi hazırlayacak

Kocaeli’de örgütlü ve güçlü bir dernek olarak faaliyet gösteren Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Balkanlara yönelik hizmetlerini geliştir...

BÜYÜT

Kocaeli’de örgütlü ve güçlü bir dernek olarak faaliyet gösteren Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Balkanlara yönelik hizmetlerini geliştirme konusunda çabalarını sürdürüyor. Bu çabalardan birisi de vizyon değerlendirme toplantısı olarak gündeme geldi. Dernek yönetimine destek vermek isteyen simalardan bir grup ile bir araya gelinerek fikir alışverişinde bulunuldu.


GENİŞ KATILIM

Balkan Kültür Evi’nde yapılan kahvaltının ardından Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Koç ve Yönetim kurulu üyesi Berkant Aydemir, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Orhan, Araştırma Görevlisi Faruk Sezer, Yavuz Usta, emekli Teknisyen İsmet Güneş, İzmit’in köklü esnafından Abdullah Saburlu, Sofya Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden yeni mezun olan Cüneyt Baykara, Bal-Türk Proje Sorumlusu Furkan Sarpken toplantıya geçti.

 

CİDDİ VE ENTELEKTÜEL BİR DERGİ

Bir süredir alt yapı ve hazırlık çalışmaları devam eden, Balkanlara yönelik ciddi ve entelektüel bir dergi ihtiyacı üzerinde tartışılıyordu. Bu kapsamda 1 Mart 2015 tarihine kadar derginin ilk sayı hazırlıklarının tamamlanması konusundaki yönetim kurulu kararına destek olunması konusunda da görüş birliğine varıldı. Derginin elektronik ortamda üç ayda bir olarak yayına başlaması, sonra ayda bir ve devamında da basılı olarak yayınlanması tasarlanıyor.

19 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Rüstem AZİZ, Varna / Bulgaristan - Son derece güzel bir proje. Bir katkım olabilecekse, memnuniyetle katılırım. Projeye başarılar, yönetime yeni atılımlar dilerim.

Yanıtla . 0Beğen 19 Aralık 16:20
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR