Üzülmez, mahalle statüsüne kavuşan köylerde

Başkan Üzülmez, makam minibüsüyle icracı müdürlerden oluşan ekibiyle gerçekleştirdiği mahalle gezileri kapsamında Nusretiye Köyü’nde hemşerileri ile...

BÜYÜT

Başkan Üzülmez, makam minibüsüyle icracı müdürlerden oluşan ekibiyle gerçekleştirdiği mahalle gezileri kapsamında Nusretiye Köyü’nde hemşerileri ile buluştu.

 

Birlikte ve şeffaf yönetim ilkesi kapsamında hayata geçirilen “Kartepe’yi Dinliyoruz” projesinin bir uygulaması olan Mahalle Gezileri tüm hızıyla devam ederken Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, halkın sorunlarını yerinde görüp, çözüme kavuşturuyor. “Kartepe’yi Dinliyoruz” diyerek haftanın bir günü icracı müdürlerden oluşan ekibiyle mahalle gezilerine çıkan Başkan Üzülmez, teknik ekibiyle çıktığı mahalle gezisi, mahalle statüsüne kavuşan Nusretiye Köyü ile sürdürdü.

 

Yeni yönetim modeli çerçevesinde paylaşımcı bir idare örneği sergileyen Başkan Üzülmez, Nusretiye Köy Meydanında, Mahalle Muhtarı Turan Yıldız ve vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaştı. Esnaf ve kahve ziyaretlerinde bulunan Başkan Üzülmez, Kuran Kursu ziyareti ardından cuma namazı çıkışında köy halkı ile biraraya geldi. Halkın içinde olmaya özen gösteren Başkan Üzülmez, nüfusuyla yüzölçümüyle büyük olan bir yer olan Kartepe’yi, artık, sosyal hayatıyla, ticari hayatıyla, turizm hayatıyla hakikaten bir şehir olma olgusu oluşturacak, kent kimliği oluşturacak büyük projelerini Nusretiyeli hemşerileriyle paylaştı.

 

NUSRETİYE’YE KÖY KONAĞI GELİYOR

Mahalle ve köy konaklarından birini de Nusretiyelilerle buluşturacağını hatırlatan Başkan Üzülmez, Kartepe’nin  geleceğini şekillendirecek “41 Vizyon Proje”lerinin son durumu hakkında bilgi verdi. Mahalle sakinlerinin istek, öneri ve şikayetlerini de dinleyen Başkan Üzülmez, “Sizi dinlemeye geldim. Sorunların tespit edilip çözüme kavuşturulmasını ve olası sorunların bertaraf edilmesi için gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacağız. Şeffaf ve sosyal belediyecilik anlayışımız çerçevesinde Belediyemizin internet sitesinden "Başkana mesaj bölümü" ile şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Halka hizmet hakka hizmet şiarı ile çıktığımız bu yolda Kartepeli hemşerilerimizin layık olduğu hizmetin sağlanması öncelikli hedefimizdir.” dedi.

 

BİLGİ KİRLİLİĞİNE İTİBAR ETMEYİN

Kartepe’de yaşanan yanlış algılamalardan duyduğu rahatsızlığı dile getiren Başkan Üzülmez, “Alt ve üst yapı yatırımlarının da başlaması ardından mahallemiz çok daha güzel olacak. Bazı yanlış algılarında önüne geçmemiz lazım. Tasarruf tedbirleri uygulamalarımız olsun, Emekevler Mahallesi’nde düşünülen Kentsel Dönüşüm Projesi olsun bazı konularda toplumumuzda yanlış algılar oluşturuluyor. Bunlara halkımız itibar etmemeli. Toplumu ilgilendiren genel konulardaki düşüncelerimizi bu toplantılarla bizler sizlerle paylaşıyoruz. Lütfen dedikodulara itibar etmeyin” dedi.

29 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR