Doğan ve ekibinden Kadıköy çıkarması

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki çalışmaları yerinde görerek değerlendiriyor. Yaptığı inceleme gezilerinde başkan yardımcısında...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, mahallelerdeki çalışmaları yerinde görerek değerlendiriyor. Yaptığı inceleme gezilerinde başkan yardımcısından birim sorumlusuna kadar ilgili tüm personel Doğan’a eşlik ediyor. Bu uygulamanın hızlı ve doğru kararlar alınmasında önemli faydaları olacağına inandığını söyleyen Doğan, son olarak İzmit’in doğusunda yer alan Kadıköy Mahallesi’ni gezdi. Başkan Doğan’a Kadıköy Mahallesi’ndeki incelemelerinde Belediye Meclis Üyeleri İsmail Gün ve Mahmut Öztürk, Başkan Yardımcıları Mehmet Öztürk ve Murat Demir, Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Şener, Park ve Bahçeler Müdürü Şafak Üzümoğlu, Zabıta Müdürü Muhammed Ergin,  Yapı Kontrol Şube Sorumlusu Ahmet Sipahi, İnşaat Uygulama Birim Sorumlusu Turan Durak, İnşaat Amiri İsmail Ay ve Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Çevre Mühendisi İbrahim Çetin eşlik etti. Kadıköy Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım da yarım gün süren mahalle gezisi boyunca Başkan Doğan’ın yanından ayrılmayarak, mahallesine ilişkin sorunları aktardı.
 
BAŞKAN SOKAK SOKAK DOLAŞTI
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kadıköy Mahallesi’ndeki incelemelerinde sokak sokak dolaşarak eksikleri yerinde gördü. Teknik ekibiyle konuları değerlendiren Doğan, sorunları en ince ayrıntısına kadar not etti. Bölgede halen süren alt yapı çalışmaları konusunda vatandaşların görüşlerini dinleyen Doğan, alt yapı çalışmalarının ardından başlatılacak üst yapı çalışmalarında, eski asfalt ve parkelerin kaldırılarak, yeni baştan yapılması konusundaki talepleri Büyükşehir yetkilileriyle paylaşacaklarını söyledi.  Mahalledeki boş arsalar konusunda da yetkilileri uyaran Doğan “ Boş arsaların kirletilmesi görsel ve çevre sağlığı açısından mahalleleri olumsuz etkiliyor. Bu sorunu çözmek için son dönem gerekli tedbirleri alıyoruz. Bu mahallemizdeki boş arsaların çevresini de panolarla kapatacağız” dedi. 
 
ÇOCUKLARDAN HAVUZ TEŞEKKÜRÜ
Başkan Doğan bölgedeki incelemeleri sırasında Kazım Karabekir İlköğretim Okulu öğrencilerinden Elmaser kardeşlerle sohbet etti. İlköğretim 1. Sınıf öğrencisi Yusuf Kağan Elmaser ve ağabeyi 4.üncü sınıf öğrencisi Kerem Yiğit Elmaser, bu yıl okullarının bahçesine kurulan havuz sayesinde yüzmeyi öğrendiklerini söyleyerek, kendilerine keyifli bir yaz sezonu yaşattığı için Başkan Doğan’a teşekkür ettiler. Başkan Doğan, çocuklar ve gençlerin sesine her zaman kulak verdiklerini söyleyerek “ Bu havuzlardan geleceğin su sporcuları çıkacak. Her yıl binlerce gencimiz yüzme öğrenip bu yeteneklerini geliştirecekler. Bu gençler arasından sivrilenler Gölkaypark’ta su sporları konusunda eğitilecekler.  İzmit ülkemizin su sporlarındaki markası olacak. Milli takıma en çok sporcu veren bir kent olmayı hedefliyoruz” dedi.
 
MAHALLE KONAĞI İÇİN START VERİLİYOR
Kadıköy Mahallesi’nde şu anki muhtarlık hizmet binasının bulunduğu Güvercin Sokak’ta mahalle konağı inşaatı önümüzdeki günlerde başlıyor. İki katlı olacak konağın içinde sağlık birimi, muhtarlık hizmet birimi, İZMEK Kurs Merkezi, fatura ödeme merkezi ve emekli salonu olacak. Konağın yapımının 4 ayda tamamlanacağı belirtildi. Başkan Doğan ayrıca halen yapımı süren 22 derslikli Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu inşaatını da gezdi. Okulun 2012 yılında eğitime başlayacağı kaydedildi. Gün boyunca yapılan mahalle gezisi vatandaşlar ve esnaflar tarafından oldukça olumlu karşılandı. Bölgede faaliyet gösteren “Aslım Gıda”nın sahibi Murat Demirhan, Başkan Doğan’a mahallelere gösterdiği hassas yaklaşım nedeniyle teşekkür etti. Kadıköy Mahallesi Muhtarı İsmail Hakkı Yıldırım da Doğan’ın ziyaretinin önemini vurgulayarak “ Başkanımızı ve diğer yetkilileri mahallemizde görmekten son derece mutluyuz. Gün boyunca bir çok sorunumuzu başta Başkan Doğan olmak üzere yetkililere aktardık. Yapılan inceleme gezisinin ortaya yararlı sonuçlar çıkaracağına inanıyorum. Bölge sakinleri adına Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

27 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR