Ceyhan: Ergün’ün başımızın üstünde yeri vardır

Ceyhan “81 il vilayetinde dışarıdan gelen adaylara ister istemese sıkıntı çıkabilir. Kocaeli de böyle bir durum yoktur. 11 kişinin içerisinde bu soru...

Ceyhan “81 il vilayetinde dışarıdan gelen adaylara ister istemese sıkıntı çıkabilir. Kocaeli de böyle bir durum yoktur. 11 kişinin içerisinde bu sorun yoktur. Diğer isimlerde olsaydı sorun olmazdı” açıklamasında bulundu.

 

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Güne şehit haberi ile başladıklarını belirten il başkanı Ceyhan, “Şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi. Terörle mücadelenin sürdüğünü kaydeden Ceyhan, “Terörün son bulması için mücadele sürecek. HDP, terörle işbirliği yapıyor. Yüzde 13 oyu yanlış yorumladılar. 7 Haziran’daki oy kaybımızın sebeplerini biliyoruz” dedi.  

 

CHP’YE GÖNDERME

8 şehit haberinin ardından CHP’li Haluk Koç’un söylemlerini dehşetle izlediğini kaydeden Ceyhan, “CHP, terörü, HDP’yi, PKK’yı, Kandili kınamıyor. Sebep olarak da Cumhurbaşkanı’nı göstermek istiyorlar. 6 yıl sonra terörün hortlaması HDP’nin yanlış yorumundan kaynaklanıyor” diye konuştu.

 

ANKARA YOLU GÖZÜKTÜ

Yerelde çalışmaların devam ettiğini belirten Ceyhan, Çarşamba günü il danışma meclisini düzenleyeceklerini, Cuma günü ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla genişletilmiş danışma meclisine katılacaklarını söyledi. Büyük kurultayın 12 Eylül Cumartesi günü yapılacağını da dile getiren Ceyhan, “Burada tüzük değişikliği konuşulacak. Genel başkan değişikliği söz konusu değil. 3 dönem kuralı ile ilgili değerlendirmeler olacak” dedi.

 

GENEL SEÇİMİN AYAK SESLERİ

1 Kasım’da seçim gözükmektedir diyen Ceyhan, “Koalisyon görüşmelerinde sonuç alınamadı. MHP seçimin hemen arkasından kapıları kapatmıştı. HDP ile görüşme yapılmadı. Ortada CHP vardı. Koalisyon görüşmelerinde sonuç alınamadı. 1 Kasım’da Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilmesini bekliyoruz. Bizler seçimlere hazır durumdayız. Hazırlıklarımız devam etmektedir. İki ayı ciddi bir şekilde çalışacağız. İyi bir sonuç elde edeceğimizi düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

 

“LİSTEDE SORUN OLMAZ”

Genel seçim kararı alınması sonrasında 31 Ağustos’ta listelerin askıya çıkacağını dile getiren Ceyhan, şöyle devam etti: “CHP ve MHP sorumluluktan kaçtı. MHP bugünkü ortamda sorumluluk almaz ise ne zaman alacak. Seçim hükümetinde HDP’li bakanlar olacaksa bunun sorumlusu MHP’dir.” Ceyhan listelerle ilgili de şunları söyledi: “Dışarıdan getirilecek adaylar sıkıntı çıkarabilir. Kocaeli’de böyle bir durum olmayacak. Anketler, temayüller sonrasında liste oluştu. Bir milletvekili kaybedildi.”

 

NİHAT ERGÜN’ÜN DURUMU

Nihat Ergün’ün geri dönüp dönmeyeceği noktasında ise Ceyhan, “Nihat Bey ile ilgili söz söylemem benim haddime değildir. Aday olursa hayırlı olsun deriz. Durum, tüzükle ilgili değerlendirmelerin ardından belirlenir” açıklamasında bulundu. Serkan BORLAK

24 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR