Filli Boya, 3.382 ton atığı sanayiye kazandırdı

Filli Boya, 2015 yılında üretim ve hizmet faaliyetlerinden kaynaklanan 3 bin 382 ton atığı geri dönüşüme göndererek, ülke ekonomisine geri kazandırdı...

Filli Boya, 2015 yılında üretim ve hizmet faaliyetlerinden kaynaklanan 3 bin 382 ton atığı geri dönüşüme göndererek, ülke ekonomisine geri kazandırdı. Enerji verimliliği uygulamaları ile tanınan, sürdürülebilirlik kavramına inanan, çevreye duyarlı politikalar üreten marka, doğal kaynakların tasarrufuna ve atık malzemelerin çevreci geri dönüşümüne özen gösteriyor.

 

3 GRUBA AYRILIYOR

Sürdürülebilir kalkınmanın, ancak üretimde enerji kaynaklarının verimli kullanılmasıyla gerçekleştirileceğine inanan Filli Boya, üretim süreçlerini bu bilinçle sürdürüyor. Çevreci kurumlar tarafından örnek tesis olarak gösterilen Filli Boya, ‘Ambalaj Atıkları’  ‘Değerlendirilebilir Tehlikeli Atıklar’ ve ‘Değerlendirilemeyen Tehlikeli Atıklar’ olmak üzere 3 ana grupta topladığı atıkları, Gebze tesislerinin ‘Atık Depolama ve Geri Dönüşüm Merkezi’nde ayrıştırıyor.

 

HAM MADDE DÖNÜŞÜMÜ

152 bin metrekare alan üzerinde yaklaşık 90 bin metrekare kapalı alanda kurulu, yıllık üretim kapasitesi 348 bin ton olan tesis atıkların sanayide tekrar hammadde olarak kullanılmasına imkan sağlıyor.

19 Şubat 2016 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR