Çömlek ustası Gölcük’te

        Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Gölcük Kent Konseyi'nin birlikte yürüttüğü ve ‘Gölcük Vizyon 2023’ projesi kapsamında düzenlenen ‘...

BÜYÜT

 

 

 

 

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ile Gölcük Kent Konseyi'nin birlikte yürüttüğü ve ‘Gölcük Vizyon 2023’ projesi kapsamında düzenlenen ‘4. Uluslararası Seramik Sempozyumu’ çerçevesinde  ‘Çömlekçi Tornası ile Şekillendirme’ adlı etkinlik gerçekleştirildi.

 

ELLİBEŞ DE KATILDI

Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü öğretim görevlisi Dr. Şerif Günyar tarafından düzenlenen ‘Çömlekçi Tornası ile Şekillendirme’ adlı etkinliğe protokol de ilgi gösterdi. Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Kocaeli Üniversitesi Değirmendere Ali Özbay MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mine Can, Seramik Sanatçısı Nurçin Tekeş, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

 

ÇOCUKLAR ÇOK SEVİYOR

Etkinlikte konuşan Dr. Şerif Günyar, Gölcük halkına seramik sanatını tanıtmak istediklerini dile getirdi. Günyar çömlek sanatının büyük ilgi gördüğünü de belirterek, “Çocuklar buna bayılıyor. Çamur tornasının dönmesi çocukları bir nevi hipnotize eder” dedi. Belediye başkanı Mehmet Ellibeş de, sempozyumun bölge için öneminden söz etti.

25 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR