Üzülmez, eğitime tam destek sözü verdi

Eğitim kurumlarına yönelik ziyaretlerini önceki günde Kartepe Fürsan Okulu ile sürdüren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, okulların ihtiyaçla...

BÜYÜT

Eğitim kurumlarına yönelik ziyaretlerini önceki günde Kartepe Fürsan Okulu ile sürdüren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, okulların ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde bireysel taleplerden ziyade İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üzerinden kendilerine gelen talepleri güçleri ve imkânları ölçüsünde tamamını karşılamaya çalışacaklarının sözünü verdi.

 

Geleceğin teminatı çocukların eğitimi önemseyen çalışmalar ve hizmetlerde bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, okul ziyaretlerini Fürsan İlk ve Ortaokulu ile sürdürdü. Okul öğrencilerinin sevgi gösterisi ve tezahüratları eşliğinde Okul Müdür Vekili Güngör Tuğ, Müdür Yardımcısı Özgen Aras, Okul Aile Birliği Başkanı Murat Gültürk ve yöneticileri tarafından kapıda karşılanan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, sınıfları gezdi, öğrencilere “İyi dersler”, “Hepiniz birinci olmak için çalışın” tavsiyelerinde bulundu.

 

Öğretmenler Odası’nda okul idareci ve yöneticileri ile sohbet eden, eğitim ve eğitim kurumları ile ilgili talepleri dinleyen Başkan Üzülmez’e meclis üyeleri Kemal Timur, Ahmet Atlı, Ergül Şirin, koordinatör Yusuf Özdemir, Dumlupınar Mahalle Muhtarı İbrahim Kır ile Ak Parti Kartepe İlçe Teşkilatı yöneticileri de eşlik etti. Fiziki olarak yenilenmesi gerektiğini belirten Fürsan Okulu’nun idareci ve yöneticilerine yeni okul yapımı ile ilgili olarak hem başkan hem de ilçe yöneticileri arsa ve yatırım planındaki ödenek sorunu çözümü konusunda yaptıkları görüşmeler ve süreç hakkında bilgi aktardı.

 

Kartepe’de eğitim kalitesinin yükseltilmesi yönünde kendi asli görevleri olmamasına karşı bunu kendilerine görev edinen bir anlayış çerçevesinde eğitim ve eğitim kurumlarını önemsediklerini belirten Başkan Üzülmez, “İlçemizdeki okulların ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde aldığımız prensip karar çerçevesinde bireysel başvurulardan ziyade okul idareci ve yöneticilerinin milli eğitim müdürlüğü üzerinden yapacakları talepleri değerlendireceğiz. Bunu da gücümüz ve imkanlarımız ölçüsünde tamamını karşılamaya çalışacağız” dedi.

 

Başkan Üzülmez, ilçede bir çok okulda kapsamlı çok amaçlı salon eksikliğinin dikkatini çektiğini belirterek, bu konunun çözümünde kendisini de sorumlu saydığını ifade etti. Kartepe’nin geleceğini şekillendirecek 41 Vizyon Projesi’nde de bahseden Başkan Üzülmez, “Kartepe’de kapalı spor salonu ve kapalı yüzme havuzu projelerimiz ihale aşamasına geldi. Ulaşıma nefes aldıracak “Köseköy Dal Çık Projesi”,  yan yollar ilçe trafiğini rahatlatacak. Tasarruf uygulamalarımızla 7 ayda 8 milyon TL tasarruf ettik. Tüm bunlar bizim mali disiplinimizin eseri ve hizmeti olarak halkımız için yaptığımız çalışmalar ve hizmetlerden bazıları. Hep birlikte daha güzel işler yapacağımıza inancım tamdır” dedi.

14 Kasım 2014 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR