Malkoç davası yine ertelendi

Gençlik ve Spor eski il müdürü Kenan Malkoç ile dönemin şube müdürleri Erdal Emil, Selahattin Sayar, Avni Yıldırım, bir spor mağazasının yetkilisi Osm...

BÜYÜT

Gençlik ve Spor eski il müdürü Kenan Malkoç ile dönemin şube müdürleri Erdal Emil, Selahattin Sayar, Avni Yıldırım, bir spor mağazasının yetkilisi Osman Şahin ve teknik asistan Turgut Utku hakkındaki davanın görülmesine dün devam edildi

2007-2011 yılları arasında yaptıkları birçok alımda ve diğer işlemlerde uygunsuz çalıştıkları ve kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesiyle açılan davanın görülmesine dün devam edildi. Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen davaya tutuksuz yargılanan Gençlik ve Spor eski il müdürü Kenan Malkoç, Erdal Emil, Selahattin Sayar, Avni Yıldırım, Osman Şahin, Turgut Utku ile avukatları ve müşteki olarak da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü avukatı Melike Kundakçı katıldı.

13 AYRI SUÇTAN YARGILANIYOR
Yaklaşık bir yılı aşkın süredir devam eden davanın soruşturması kapsamında, davanın iddianamesi cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanmış ve mahkemeye sunulmuştu. Hazırlanan iddianameye göre eski gençlik ve spor il müdürü Kenan Malkoç’un, 12 ayrı suç dosyasından ve 3 ila 12 yıl arasında cezalandırılması talep ediliyor. İddianamede, Malkoç’un 12 ayrı suç dosyasının tamamından cezalandırılmasının yanı sıra, resmi belgede sahtecilik suçundan da cezalandırılması talep edilmişti.

12 YILA KADAR DEĞİŞEN CEZALAR
Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianamede sanıklardan Erdal Emil’in 4 ayrı suç dosyasından 3-12 yıl arasında değişen cezalarla yargılanması talep edilirken, Selahattin Sayar’ın ise 3 ayrı suç dosyasından 3-12 yıl arasında değişen hapis istemiyle yargılanması isteniyor. Sanıklardan Osman Şahin’in sadece nitelikli zimmet ve resmi belgede sahtecilik suçundan, Avni Yıldırım’ın tek bir suç dosyasından 3-8 yıl hapis cezası istemiyle, Turgut Utku’nun da 2 ayrı suç dosyasından 1-3 yıl arasında hapis cezası istemiyle cezalandırılması talep edilmişti.

TANIKLAR, MALKOÇ’UN LEHİNDE İFADE VERDİLER
Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ifadelerine başvurulan üç kurum çalışanı olan tanıkların hemen hepsi eski müdürleri Kenan Malkoç lehinde ifade verdiler. Kenan Malkoç’un kızının düğününde resmi araçların ve devletin yakıtının kullanmadığını belirten tanıklar, beraber çalıştıkları süre içinde hiçbir yolsuzluk, usulsüzlük ve devlete zarar uğratmak gibi konuların yaşanmadığını belirterek Kenan Malkoç’un çok iyi bir insan ve müdür olduğunu belirttiler.

CEZALANDIRILMA TALEPLERİNİ TEKRARLADI
Dün yapılan duruşmada dinlenemeyen bir grup tanığın mahkemeye mevcutlu olarak getirilmeleri ve bir tanığında yeni görev yeri olan Adana’da ifadesinin alınarak mahkemeye iletilmesi talep edildi. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü avukatı Melike Kundakçı dava için toplanan delillerin yeterli olduğunu belirterek, “Sayın mahkeme başkanım dikkatinizi birkaç önemli konuya çekmek istiyorum. Bazı tanıkların müfettişlere ve mahkemede verdikleri ifadelerin çok çelişkili olduklarını hatırlatmama izin verin. Müfettiş raporlarının bilirkişiye inceletilmesini ve bir an önce cezai taleplerimizin geçerlilik kazanmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Dava, 26 Nisan 2013 tarihine ertelendi.

28 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR