Gölcük Vizyon 2023 Projesi çalıştayı KOÜ’de yapıldı

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi iş birliği ile 2011 yılında başlatılan “Gölcük Vizyon 2023 Projesi” çalıştayı önceki gü...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi, Gölcük Belediyesi ve Gölcük Kent Konseyi iş birliği ile 2011 yılında başlatılan “Gölcük Vizyon 2023 Projesi” çalıştayı önceki gün gerçekleştirildi

Vali Ercan Topaca, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, senatörler, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr. Metin Şentürk, Ford Otosan ve Vehbi Koç Vakfı yetkilileri, Gölcük Vizyon 2023 Projesi üst kurul üyeleri ve projede aktif olarak görev yapan STK temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen çalıştayda, Ford Otosan tarafından yapılacak olan Kocaeli Üniversitesi Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu’nun da protokolü imzalandı.

VALİ TOPACA'NIN HAYALİNDEKİ GÖLCÜK
Çalıştayda, hayalindeki Gölcük'ü anlatan Vali Ercan Topaca, “Gölcük’ün her şeyden önce sağlam bir yapı stokunun bulunmasını, deprem riskinden arındırılmış bir yer olmasını hayal ediyorum. Ulaşımın kolay olduğu, tarımsal ürünlerde söz sahibi olan, termal ve tarihi turizmin merkezi olan bir Gölcük hayal ediyorum” dedi. Geleceğin rekabet dünyasına da değinen Topaca, “Önümüzdeki yıllarda artık ülkeler değil, kentler rekabet etmeye başlayacak. Gölcük, bir başka ülkenin kenti ile karşılaştırılacak. Yerel yönetimler çok daha önemli hale gelecek. Gölcük, sahip olduğu potansiyelleri ile dünya kenti olmaya adaydır” şeklinde konuştu.

“ÖNCÜ BİR PROJE”
Son 10 yılda ülkemizde üniversite anlayışının değiştiğini belirten Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, “Geçmişte üniversiteler sadece klasik eğitim veren, öğrencilerine odaklanan kurumlardı. Son 10 yılda bu değişmeye başladı. Önce araştırmaya önem veren kurumlar haline dönüştü, şimdilerde ise birçok işbirliğine imza atarak proje yanında ürün üreten kurumlar haline geldiler. Bu proje, bu anlamda öncülerden bir tanesidir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“SOMUT SONUÇLAR ELDE ETTİK”
Projenin Gölcük için önemine değinen Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, “Sağlık, eğitim, kültür teşkilatımız başta olmak üzere bizlerde bu projede birlikte hareket ediyoruz. Projenin Gölcük’e önemli değerler katacağını düşünüyorum” dedi. Gölcük Vizyon 2023 Projesi ile Türkiye'de bir ilke imza attıklarını belirten Gölcük Belediyesi Başkanı Mehmet Ellibeş ise, "Gölcük'ün, Cumhuriyetimizin 100. yılında halkın beklenti ve isteklerine cevap veren bir kent olmasını istiyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirilen projelerle de somut sonuçlar elde ettik" ifadesinde bulundu.

YENİ MYO'NUN PROTOKOLÜ İMZALANDI
Açılış konuşmaları ardından Vali Ercan Topaca, Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Başkan Mehmet Ellibeş, Ford Otosan İnsan Kaynakları Kurumsal İletişim Direktörü Nurseli Ölmez Ateş ve Vehbi Koç Vakfı yetkilisi Ahmet Özdilek, Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük İhsaniye Otomotiv Meslek Yüksek Okulu’nun protokolüne imza attılar.

11 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR