Baştopçu: Cengiz Topel çalışacak

AK Parti İl Başkanlığı’nda bu hafta nöbetçi milletvekili Muzaffer Baştopçu oldu. Milletvekili Baştopçu, “Cengiz Topel Havaalanı çalışacak” dediAK Part...

BÜYÜT

AK Parti İl Başkanlığı’nda bu hafta nöbetçi milletvekili Muzaffer Baştopçu oldu. Milletvekili Baştopçu, “Cengiz Topel Havaalanı çalışacak” dedi

AK Parti İl Binası’nda vatandaşlarla bir araya gelmeden önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milletvekili Muzaffer Baştopçu hem ülke hem de kent gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin bundan sonra Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne müracaat edemeyeceğini söyleyen Baştopçu, “AİHM’e bizlerden müracaatlar oluyordu. Orada Türkiye’nin dosya birikimi mevcuttu. Bizim yaptığımız son yasal çalışmalarla Türkiye’den yapılan yasal başvuruların hepsi ret edildi. Gerekçe olarak da ülkemizde yapılan yasal çalışmalar gösterildi. Bu demektir ki bundan sonra yapılacak yasal müracaatların hiçbirisi kabul edilmeyecek” dedi.

“HER ŞEY DEVLETİN KONTROLÜ ALTINDA”
Barış süreci ve akil adamlar konusunda da açıklamada bulunan Baştopçu, “Doğu ve Güneydoğu’da bizim kontrollü bölgelerimiz vardı. Giriş ve çıkışlar kontrollü yapılıyordu. Artık kontrol kaldırıldı ve oralara serbestçe girilip çıkılabilecek. Özellikle açılım süreciyle ilgili olarak büyük spekülasyonlar yapılıyor. Her yaptığımız yüzde yüz doğrudur demiyoruz. Devlet Bahçeli’nin 63 tane insana ‘ne idüğü belirsiz’ demesi bizi üzdü. Liderlerin çok sert çıkışları kendi tabanlarında da kabul edilmiyor. Güneydoğu’da barış süreciyle ilgili trend çok hızla ilerledi. Barış havası esiyor. Her şey devletimizin kontrolü altında gelişiyor” ifadelerini kullandı.

“BİZ ADAMI NE YAPARIZ?”
Son günlerde en çok tartışılan konuların başında gelen T.C. ibaresinin resmi kurumlardan kaldırılması konusunda ise Baştopçu, “Daha evvelde ‘ülke elden gidiyor’ diye manşet atıyorlardı. Bu sendromlar ülkede hep yaşandı. ‘Bunlar şeriatı getiriyorlar’ dediler. Bunların hiç biri tutmadı. Yok altına yazıldı, üstüne yazıldı, logodaki T.C. kaldırıldı… Böyle bir şey olur mu? Buna kim cesaret eder. Zaten T.C.’nin kaldırılması diye bir şey söz konusu değil” dedi. Türkiye Cumhuriyeti ibaresini aynı tabelada iki kere kullanmanın manası olmadığını dile getiren Baştopçu, “Buna totoloji diyorlar ” dedi. Basın mensuplarının TC’nin kaldırıldığını vurgulaması üzerine “Ona cesaret eden adamı biz ne yaparız biliyor musunuz?” diyen Baştopçu, böyle bir şeyin olmadığını ısrarla dile getirdi.

“HAVAALANI ÇALIŞACAK”
Son zamanlarda Kocaeli kamuoyunu meşgul eden bir konu olan Cengiz Topel Havaalanı’nın çalışıp çalışmayacağı konusunda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Baştopçu, hava yolu firmasına sitem ederek havaalanının çalışacağını dile getirdi. Baştopçu, “Havaalanının rantabl (gelir getiren) olabilmesi için o işi yapacak şirketinde rantabl organize olması lazım” dedi. Kent halkının diğer bir sorunu olan SEDAŞ’ın sayaç değiştirme parası alması hususunda tam bir cevap veremeyen Baştopçu, bakanlığın bu konuda bir çalışma başlattığını söyleyerek, “Daha öncede tuhaf şeyler oluyordu. Kayıp kaçak oranları yüksekti, denetimi sıklaştırdık. SEDAŞ çalışanları iyi niyetli, bizler de onların müşterisiyiz” dedi.

MİNİK KIZ, BAŞTOPÇUDAN YARDIM İSTEDİ
Kent genelinde devam eden çalışmalar hakkında da bilgi veren Baştopçu, MOBESE ihalelerinin tamamlandığını ve tüm ilçelerde bu sistemin kullanılacağını belirtti. Hızlı tren konusunda da çok hızlı ilerleme kaydedildiğinin altını çizen Baştopçu, “Alt yapı konusunda bir çok ülkeye danışmanlık yapacağız” dedi. Basın toplantısının ardından vatandaşların sorunlarını dinleyen Baştopçu’ya minik bir kız çocuğu derdini anlattı. 6 yaşındaki Zeynep Bükre Şekerli’nin en büyük derdi Gaziantep Gümrük Muhafaza’da memur olarak görev yapan annesi Derya Şekerli’nin hiç olmazsa Kocaeli’ye yakın bir yere tayin edilmesiydi. Babası Yusuf Ziya Şekerli’nin elinden tutarak AKP İl Binası’na gelen minik kız Baştopçu’dan yardım istedi.

15 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR