Ferahnâk Müzik Topluluğu izleyiciden tam not aldı

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar öğrenci ve eğitmenlerinden oluşan Ferahnak Müzik Topluluğu ilk konserini verdiLeyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvar öğrenci ve eğitmenlerinden oluşan Ferahnak Müzik Topluluğu ilk konserini verdi

Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşen konsere Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdür Dr. Kenan Göçer, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Mücahit Arslan, Dr. Ali Vasfi Kurt, konservatuvar eğitmen ve öğrencilerinin yanı sıra Türk sanat müziği severler katıldı. Klasik Türk Sanat Müziği’nin en nadide eserlerinin seslendirildiği konser izleyenlerden tam not aldı.

OCAKTAR’TAN TEŞEKKÜR
Topluluğun aynı zamanda solistliğini yapan Konservatuvar Sorumlusu Tuğçe Ocaktar konser öncesinde yaptığı konuşmada, Ferahnak Müzik Topluluğu’nun bu ilk konserinde kendilerini yalnız bırakmadıkları için musiki severlere teşekkür etti. Topluluğun, konservatuvar eğitmen ve öğrencilerinden meydana geldiğini söyleyen Ocaktar, “Topluluğun kurulmasında bizlere önemli destek veren kültür sosyal işler daire başkanlığımıza ve şube müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz ” dedi. Gerçekleştirilen konserde Ferahnak Müzik Topluluğu saz sanatçılarından; utta Mesut Cengiz, klasik kemençede Uğur Özcan, neyde Güngör Barış Görgin, kanunda Uğur Akbaba, bendirde Melek İnan görev yaptı.

DEĞERLİ ESERLER KULAKLARIN PASINI SİLDİ
Konserde muhayyer, sultaniyegah, nihavend, hicaz ve şehnaz makamında Klasik Türk Musikisinin en değerli on üç saz ve söz eseri seslendirildi. Vatandaşlardan tam not alan konserde seslendirilen eserler adeta kulakların pasını sildi. Konserin sonunda Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Dr. Kenan Göçer, Ferahnak Müzik Topluluğu’nun solisti Tuğçe Ocaktar’a çiçek vererek, teşekkür etti.

24 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR