Mini Köşk hakkını arıyor

Kandıra Yolu üzerinde faaliyet gösteren Mini Köşk Restoran’ın sahipleri işletmede at eti kullandıkları yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı. İşl...

BÜYÜT

Kandıra Yolu üzerinde faaliyet gösteren Mini Köşk Restoran’ın sahipleri işletmede at eti kullandıkları yönündeki iddialar hakkında açıklama yaptı. İşletme sahipleri Hasan ve Hüseyin Pancar kardeşler haklarında çıkan iddiaları yalanladı

Mini Köşk Restoran’ın sahipleri Hasan ve Hüseyin Pancar kardeşler önceki gün konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. İşletmelerinde at eti kullandıkları iddialarını yalanlayan Hasan ve Hüseyin Pancar kardeşler, kendilerine yapılan haksızlığa son vermek için konuyu yargıya taşıdı. Hüseyin Pancar, 14 yıldır yaptıkları işin hakkını verdiklerini ve kendilerine atılan bu iftiranın müşteri ve para kaybına sebep olduğu gibi kendilerine itibar da kaybettirdiğini açıkladı.

“HAKSIZLIĞA UĞRADIK”
İşyeri sahibi iki kardeşten Hüseyin Pancar, “Biz bu bölgede 1999 yılından beri iş yapan bir et restoranıyız. Yıllardır Kandıra’dan şahsen seçip Büyükşehir Mezbahası’nda belgeleriyle kesimini yaptırdığım dana etlerini kullanıyoruz. Köfte, pirzola, biftek, kuşbaşı, kıyma dahil tüm et ürünlerimiz kendi elimizle seçtiğimiz Kandıra danalardır. Halkımıza değil at eti, inek eti bile yedirmemeyi ilke edinmiş esnaflar olarak haksızlığa ve iftiraya uğradık” dedi.

“İFTİRA ATTILAR”
Hüseyin Pancar, “Bir kendini bilmez iftiracı sosyal paylaşım sitesi üzerinden hakkımızda iftira dolu yazılar yazmış, itibar, para ve müşteri kaybımıza neden olmuştur. Ama yaptığımız hukuki girişimler sonucu adının D.Y. olduğunu öğrendik. 24 Nisan 2013 tarihinde ilk duruşmamız yapılacak ve biz hala gerçeğin bu olmadığına birilerinin bize zarar vermek için bu işi tezgahladığına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“HUKUK GEREKENİ YAPACAK”
Ağabeyi Hüseyin Pancar’ın açıklamalarının tamamen doğruları yansıttığını belirten Mini Köşk kasap reyonu sorumlusu Hasan Pancar, “Bakın belki birçok insan benim yoğurdum kara demez. Ama inanın sütte leke bulursunuz; ama bizde bulamazsınız. Etler özel, ustalar özel, sunum özel, bunları kabul eden müşterilerimiz bile özeldir. Buraya her türden her meslekten insanlar gelir. Bakın içeride Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Barış Falay yemeklerini sipariş ediyor. Bizim nasıl esnaf olduğumuzu en iyi müşterilerimiz ve misafirlerimiz biliyor. Çamur at izi kaslınla bu işler yürümüyor. Hukuk yolunu seçtik ve hukuk gerekeni yapacak” dedi.

“TEKNİK EKİP KURDUK”
Mini Köşk Restoran’ın avukatı Fatih Polat, “Hasan-Hüseyin Pancar kardeşlerin işlettiği restoranları Mini Köşk hakkında ileri sürülen iddialar artık iftira niteliğinde ve hakaret olarak hukuksal zeminde yer alacak. 3’ncü Sulh Ceza Mahkemesi 24 Nisan’da zanlı D.Y. hakkında açtığımız dava üzerinden delillerin de ışığında bizleri haklı görecektir. Gerekli izleri bulup takip etmek için bir teknik ekip bile kurduk ve zanlıyı tespit ettik. Mahkemenin bizi haklı göreceğine inanıyoruz. Fabrika işçisi D.Y.’nin kimin zorlamasıyla bize iftira attığını bulacağız. Onu da hakim önüne çıkaracağız. Gereken neyse yapılacaktır” şeklinde konuştu.

22 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR