Akar: Erdoğan milletin iradesini yok saymıştır

Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ve Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ile Isparta ilinde çalışmalarını sürdüren Akar, katıldığı yerel televizyon ka...

Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan ve Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ile Isparta ilinde çalışmalarını sürdüren Akar, katıldığı yerel televizyon kanalında 7 Haziran sonrası yaşananlar ve artan terör olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

ERDOĞAN, CHP’YE GÖREV VERMEYEREK İHANET SUÇU İŞLEMİŞTİR

7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerine değinen Akar, “CHP olarak ‘Önce Türkiye’ dedik ve elimizi taşın altına koyduk ancak; AKP samimiyetten uzak bir tutum sergiledi. Kaçak Saraydaki Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda sadece zamana oynadı. Bir tek kişinin hırsı için ülkeyi kaosa sürükledi” dedi.

Akar, daha önce Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamaları hatırlatarak “Bugün erken seçim çığırtkanlığı yapan, baştan beri erken seçim hedefi olan Erdoğan; 2004 yılında ‘TOBB’da erken seçim talebinde bulunmak vatana ihanettir. Bu yaklaşım içinde olanlara izin vermeyin’ diyorsa, yine 2006 yılında, Ankara Sanayi Odası’nda, ‘Kimse erken seçim beklentisine girmesin, vatana ihanet hesabına fırsat vermeyiz. Milletimizin emanetine hıyanet edemeyiz, seçimler yapılmış, millet görevlerini vermiş, evelallah hakkıyla yerine getireceğiz’ diyorsa Cumhurbaşkanı seçildikten hemen sonra bunu tekrarlıyorsa bugün kendisi vatana ihanet suçu işlemektedir” dedi.


MİLLET İRADESİ YOK SAYILIYOR

Akar, yaklaşık 40 gün zaman öldüren Davutoğlu’nun görevi iade etmesinin ardından demokrasinin gereği olarak seçimden ikinci çıkmış parti olan CHP’ye yetki verilmemesini 7 Haziran’da oy vermiş olan millet iradesinin yok sayılması olduğunu belirterek “Milletimiz 7 Haziran’da bir koalisyon hükümeti kurulması için karar vermiştir ancak millet iradesini kendisine oy veren seçmen olarak gören bu zihniyet şimdi tekrar seçim isteyerek milletin iradesini yok saymıştır bu kabul edilemez” dedi.

 

ÇÖZÜM SÜRECİNİN SONUCU BAŞTAN ÇÖZÜMSÜZLÜKTÜ

Seçimler sonrası artan terör olaylarını ve çözüm sürecini değerlendiren Akar, “Öncelikle sürecin baştan yanlış olarak başlatılmıştır. İnkâr politikası güdülmesine rağmen Oslo görüşmelerinin ortaya çıkması ile görüşmeler kabul edildi. CHP olarak yanlış bulmamıza rağmen size bu konuda kredi veriyoruz dediğimizde siz kimsiniz kredi veriyorsunuz denilerek tek başlarına yürütülen, samimiyetten uzak ne olduğu nereye gittiği belli olmayan bir süreç şimdi bu noktaya gelmiştir” dedi. Akar, “Yıllardır PKK’nın şehir örgütlenmeleri, lojistik destekleri görmezden gelindi ve bugün de terör şehir merkezlerine kadar rahat girmiştir, şimdi Kandil’i bombalıyoruz ama teröristler şehir merkezlerinde ve bunun tek sebebi de AKP ve yürüttüğü politikadır” dedi. Akar program sırasında Siirt’den gelen şehit haberi üzerine vicdanımız, canımız yanıyor acaba sebep olan kişilerin vicdanları biraz olsun yanıyor mu diyerek üzüntüsünü belirtirken şehitlerimizden Derinceli Emre Arlı’nın cenazesine katılmak üzere sabah Kocaeli’ye döndü.

20 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR