Darıca sahillerinde değişim sürüyor

Darıca Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu adeta kabuk değiştiren Darıca sahilleri her yıl yüzbinlerce misafiri ağırlarken, her geçen gün...

BÜYÜT

Darıca Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu adeta kabuk değiştiren Darıca sahilleri her yıl yüzbinlerce misafiri ağırlarken, her geçen gün yenilenen yüzüyle yaz aylarında bölgenin en önemli sayfiye alanlarından birisi olarak hizmet vermeye devam edecek.

 

İçerisinde barındırdığı Sevgi Parkı, Hilal Cafe, Seyir Köşkü Restaurant ve Cafe, Dudayev Cafe ve son olarak hizmete açılan Teras Cafe gibi sosyal tesislerin yanısıra, Gönül Birliği Kapısı, lunapark, Sahil Camii, amfi tiyatro, yürüyüş yolları, spor aletleri, piknik alanları, çocuk oyun grupları, değişik bitki türleri ve otopark bulunduran Darıca sahili özellikle yaz aylarında Şehirler ve Kültürler Kaynaşması etkinliklerinde her gün ülkemizin değişik bölgelerinden yüzbinlerce insanı ağırlıyor.


AMFİ TİYATRO GENİŞLETİLİYOR

Yaz aylarının sona ermesiyle birlikte sahilde düzenleme ve genişletme çalışmalarına başlayan Darıca Belediyesi ekipleri önemli mesafe kat ederken çalışmaları yerinde inceleyen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, yaz aylarında yeni sürprizlerle bölge halkına hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

 

Tamamen kendi öz kaynaklarıyla hayata geçirdikleri sahilin artık tüm bölge halkı için önemli bir sayfiye alanı haline geldiğini ifade eden Başkan Karabacak; Darıca’yı eğitimin, sağlığın ve turizmin ön plana çıktığı bir ilçe olarak tasarladıklarını ifade etti. Başkan Karabacak “Konum olarak İstanbul ve Kocaeli gibi iki büyük metropolün ortasında bir köprü görevi gören Darıca sahiliyle bütünleşerek halkımıza hizmet veriyor. Sahilde her geçen gün yeni projeler ve çalışmalarla halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz yaz aylarında hizmete açtığımız Hilal Cafe’nin ardından yakın bir zamanda halkımıza hizmet vermeye başlayan ve Türk mutfağının yanı sıra dünya mutfağından lezzetlerin uygun fiyatla halkımızın damak tadına sunulduğu Teras Cafe&Restaurant farklı bir konseptle halkımızın hizmetine açıldı. Şu anda devam etmekte olan düzenlemeyle amfi tiyatronun kapasitesini artırıyoruz. Mini Marina olarak nitelendirdiğimiz Balıkçı Barınağının da hizmete girmesiyle sahilimiz yaz aylarında yeni yüzüyle halkımıza hizmet vermeye devam edecek. Yapacağımız yeniliklerle halkımıza hizmete devam edeceğiz” diyerek çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

05 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR