Körfez Atatürk Anadolu Lisesi anneleri unutmadı

Okul Müdürü Sadık Akar Anneler Günü etkinliğine gelen velileri konferans salonu kapısında karşılayarak birer gül takdim etti. Düzenlenen programda açı...

BÜYÜT

Okul Müdürü Sadık Akar Anneler Günü etkinliğine gelen velileri konferans salonu kapısında karşılayarak birer gül takdim etti.

Düzenlenen programda açılış konuşmasını yapan Körfez Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Sadık Akar, kadınlara bahşedilen en önemli meziyetlerin başında anneliğin geldiğini ve anne olabilmenin, annelik yapabilmenin meziyetle donatılmanın e kadar güzel bir duygu olduğunu belirtti. Avcu, "Bunu da en iyi anlayan şüphesiz annelerdir. Anneler, ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir. Sağlam bir toplum ancak temelleri sağlam atılmış aile yapısı ile mümkündür. Anadilimizin ilk öğreticileri onlardır, onlar hayatı bize tanıtanlardır. Bu anlamda ilk annelerimiz öğretmenlerimizdir. Bizim onlardan öğreneceklerimiz hayat boyu devam eder. Hayatımıza ait güzelliklerin başında hep annelerimizin bize öğrettikleri ve bizim için yaptıkları gelir" dedi.

 

9. Sınıf fiziksel engelli Yasin Uslu adlı öğrencimizi her gün akşama kadar okulda olan refakat eden teyzesi yapılan değerlendirme sonucu yılın annesi seçildi. Yılın annesi seçilen Rabia Dursun’a Okul Müdürü Sadık Akar tarafından plaket takdim edildi.

 

Müzik Öğretmeni Hülya Eker, Edebiyat Öğretmeni Sündüs Yıldırım, Bilgisayar Öğretmeni Cengizhan Filiz, Rehber Öğretmen Diyaeddin Ay’ın organize ettiği ‘Anneler Günü’ etkinliği okulun konferans salonunda yapıldı. Programa katılan öğrenci annelerine anneler ile ilgili özel kısa filmler, öğrencilerimiz Melis Kaçar, Şevval Akkol, İlayda Bulut, Sergen Kaya, Fidelya Tepe, Büşra Mutlu hazırladıkları şiir ve şarkılarla zaman zaman izleyenleri duygulandırırken zaman zaman da coşkuyla izlenen gösteri şeklinde sunuldu.

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR