Yaşlılar, hasta olmayacak

İzmit Belediyesi’nin her yıl tekrarladığı 65 yaş üstü vatandaşlara grip aşısı uygulamasını  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bizzat kendisi başlattı....

BÜYÜT

İzmit Belediyesi’nin her yıl tekrarladığı 65 yaş üstü vatandaşlara grip aşısı uygulamasını  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan bizzat kendisi başlattı. Cedit Mahallesi Özkaraman Sokak’ta oturan Gülsen Engin  (70) ve Şevket Engin (73) çiftini ziyaret eden Doğan yaşlı çiftin aşılarını yaparak bu yılki kampanyayı başlatmış oldu. Başkan Doğan’ın ziyareti yaşlı çift için de büyük sürpriz oldu. Kısa bir süre önce semt pazarında karşılaştığı Dr. Doğan’a grip aşılarını tekrarlayıp tekrarlamayacağını soran  Gülsen hanıma Başkan’ın yanıtı “ Aşılar sürecek hatta sizin aşınızı da bizzat evinize gelerek ben yapacağım” olmuştu. Bu olayın üzerinden çok kısa bir zaman geçmesine rağmen Başkan’ın özünü yerine getirmesi Gülsen Engin’i çok mutlu etti.
Başkan Doğan, yaşlıların varlığının toplumsal bir güvencenin  işareti olduğuna dikkati çekerek “Yaşlılar bizim için kıdemli vatandaşlardır. Onlara minnet borçluyuz. Yaşamlarını sağlıklı sürdürebilmeleri ve gribe gafil avlanmamaları için erkenden tedbirimizi alıyoruz.  Her sonbaharda yaşlılarımızın evlerine giderek aşılarını yapıyoruz. Allah yaşlıları başımızdan eksik etmesin” dedi.
 
MUTLU OLDUK
Belediye başkanının evlerine kadar gelerek aşı yapmasından çok mutlu olduklarını söyleyen Engin çifti kendilerini ayrıcalıklı hissettiklerini  söyleyerek “Yaşlı halimizle her hangi bir sağlık kurumuna gitmemize gerek kalmadan Başkanımızın evimize kadar gelerek aşımızı yapmasını bir ayrıcalık olarak görüyoruz. Bizlere değer veren ve kapımızı açan başkanımıza ne kadar dua etsek, ne kadar teşekkür etsek azdır” diyerek duygularını ifade ettiler. İzmit Belediyesi Sağlık İşleri Birimi’nden alınan bilgiye göre  kampanya boyunca İzmit’te en az 400 kişiye grip aşısı yapılacak.

30 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR