Genç nesilde kongre heyecanı

Mevcut Başkan Murat Yılmaz’ın tekrar aday olmadığı kongrede Özcan Sever Başkan seçildi, tek adaylı yapılan kongrede eski yönetim son bir yılın faaliy...

BÜYÜT

Mevcut Başkan Murat Yılmaz’ın tekrar aday olmadığı kongrede Özcan Sever Başkan seçildi, tek adaylı yapılan kongrede eski yönetim son bir yılın faaliyet planını ve yapılan hizmetleri açıklayan sunumlar yaptı. Önümüzdeki dönem için faaliyet planlarını ve hedeflerini de belirleyen Genç Nesil Derneği kongre vesilesiyle aynı zamanda üyeler ve aileleri ile birlikte bir kahvaltı programı da icra etmiş oldu.


Hizmete devam edeceğim

Derneğin Başkanlık vazifesini Kurucu Başkan Özcan Sever’e devreden Murat Yılmaz: “Derneğimizde alınan vazifelerin ne olduğu önemli değildir, biz inançlı ve idealist bir nesil için çalışıyoruz, başkanlık vazifemin ardından derneğimiz bünyesinde hizmet etmeye devam edeceğim, başkanlık vazifem boyunca yanımda olan çalışma arkadaşlarıma ve maddi manevi destek sağlayan büyüklerimize teşekkürü borç bilirim” şeklinde konuştu.

 

Müslümanlar Huzur ve Barışın teminatıdır

Murat Yılmazdan sonra kapanış konuşması için söz alan yeni Başkan Özcan Sever ise kongreyi şu sözlerle nihayete erdirdi.

“Dünya üzerinde Müslümanların terörist ve kan dökücü olarak gösterilmeye çalışıldığı, katledilen Müslüman kardeşlerimizin görmezden gelindiği, Peygamber Efendimize hakaretlerin edildiği bir dönemde böylesine önemli bir kurumun başkanlık vazifesini almış olmanın ağır mesuliyetini taşımaktayım. Bizim misyonumuz gençlerin, Efendimiz S.A.V’in güzel ahlâkıyla ahlâklanarak İslâmın ve müslümanların; gösterilmeye çalışıldığı gibi terörist, yobaz, kan dökücü olmadığını aksine tüm dünyayı kucaklayan, adaleti, merhameti, şefkati kendine şiar edinmiş bir din ve bir ümmet olduğunu göstermek ve bunu temsil etmektir. Bu anlamda derneğimiz kâmil bir insanda bulunması gereken birçok güzel vasfı günümüz gençliğine kazandırmak için, karakterli ve şahsiyet oluşumunu tamamlamış gençlerin yetişmesi adına hizmetlerine devam etmektedir. Bu mukaddes vazifeyi Murat Yılmaz kardeşimden sonra bende tüm gayretimle bünyemize kattığımız yeni çalışma arkadaşlarımızla beraber yürütmeye gayret edeceğim, Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Özcan Server kimdir: 1978 İzmit doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İzmit’te, lise öğrenimini Ankara’da Özel Muradiye Erkek Fen Lisesinde tamamladı. Daha sonra Kocaeli Üni. Elektrik Müh. Bölümünden Mühendislik diplomasını aldı. Mühendislik Fakültesinde yüksek lisans yaptı. Evli ve 2 erkek çocuk babası olan Özcan Sever özel bir şirkette müdürlük görevini yürütürken kendi şirketini kurarak ticarete atıldı.

2002 yılında gönüllü olarak İzmit merkezde kendi çevresinde yaygın eğitim hizmetine başladı. Daha sonra 2005 yılında arkadaşlarıyla birlikte Genç Nesil Derneğini kurdu. Kurucusu olduğu dernekte 2009’a kadar başkanlık görevini yürüttü. Daha sonra görevini genç kardeşlerine devretti. 2011 yılında tekrar yönetim kurulunda 2. başkan olarak görev aldı. 2015 yılına kadar bu görevini başarıyla yürüttü. Şu anda aynı zamanda Kocaeli Ticaret Odası Disiplin Kurulu üyeliği ve İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

 

Genç Nesil Derneği Yeni Yönetim Kurulu Listesi

1-ÖZCAN SEVER – Başkan

2-ERKAM KAHYA – 2.Başkan

3-SERCAN SOĞUKSU

4-AYHAN GÜL

5-SERKAN SOĞUKSU

6-EMRE TÜRK

7-EREN ERKAN

8-SALİM ERTOSUN

9-ABDULLAH GÖNENÇ

10-AHMET AKKAYA

11-AHMET M.KARADENİZ

12-MÜNİP YILMAZ

13-MURAT ERGELEN

14-MUSTAFA ÖZKARAASLAN

15-ENDER KIYAK

16-HASAN DEMİR

17-VOLKAN SARI

18-ERCAN KATKAY

19-EBUDDER DUMAN

02 Şubat 2015 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR