Sapanca Gölü’nün kirliliğine dikkat çektiler

Kartepe Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri Musa Ejderoğlu, Hilmi Selçuk ve Nilay Merttürk Sapanca Gölü’nün Seka Kamp Alanı’ndaki kirliliği gözler ön...

Kartepe Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri Musa Ejderoğlu, Hilmi Selçuk ve Nilay Merttürk Sapanca Gölü’nün Seka Kamp Alanı’ndaki kirliliği gözler önüne serdi. Geçtiğimiz yıl kuraklıkla karşı karşıya kalan Sapanca Gölü’nün bu kez kirliliğe mahkum olduğunu belirten CHP’li meclis üyeleri gölden alınan suyun, içme suyu olarak kullanıldığını hatırlattı. Musa Ejderoğlu, eline aldığı sürahi ve bardakla gölden su doldurdu. Bardaktaki suyu göstererek, “Halkımız bu suyu içiyor” diyerek ciddi sağlık sorunları oluşturacak kirliliğe dikkat çekti.


“BELEDİYE GEREKENİ YAPMIYOR”

Gölde yüzen ördeklerin, kirlilikten hareket edemediği ve diğer canlıların da tehlike içerisinde olduğuna vurgu yapan Musa Ejderoğlu, “Daha önce buranın temizlenmesi için halkımıza çağrı yapmıştık. Kendi imkanlarımızla kıyıyı temizledik. Ancak görülen o ki belediye gereken özeni göstermiyor ve gölümüz kirleniyor” dedi. İçme suyu olarak kullanılan gölün kirletilmesine ve bunun için önlem alınmamasıyla meydana gelecek büyük sağlık sorunlarına da dikkat çeken Ejderoğlu, “Halkımız bu suyu içmeyi hak etmiyor. Hem halkımız duyarlı olmalı, hem de artık belediye yaşanan kirliliği göz ardı etmemeli ve bir an önce gereken önlemi almalıdır” diye konuştu.


HASSASİYET BEKLİYORUZ

Geçtiğimiz haftalarda Kartepe halkının balık tutmak için akın ettiği Derbent deresine kanalizasyon akıtılmasıyla bölge halkının yaşadığı sorunları gündeme taşıyan CHP’li meclis üyeleri, mağduriyetin giderilmesi için gereken önlemleri alan SASKİ ve belediyeye teşekkür etti. Kanalizasyonun kapatıldığı noktaya giderek açıklamada bulunan meclis üyesi Musa Ejderoğlu, “Bölge halkımız yaklaşık 15 gün boyunca dereye kanalizasyonun akmasıyla oluşan kirlilik ve kokudan oldukça rahatsızdı. Konuyu gündeme taşıdıktan sonra yetkililer gerekli önlemleri aldı ve halkımızın mağduriyeti giderildi. Kendilerine teşekkür ediyoruz ancak aynı hassasiyeti Seka Kamp Alanı için de göstermelerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

02 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR