Özel Marmara'da “yoğun bakım” mutlu ediyor

Yaklaşık 7 ay önce hizmete giren 20 yatak kapasiteli yeni doğan yoğun bakım ünitesinde,  3. basamak aşamasındaki yeni doğan bebeklere bakım yapıldığı...

BÜYÜT

Yaklaşık 7 ay önce hizmete giren 20 yatak kapasiteli yeni doğan yoğun bakım ünitesinde,  3. basamak aşamasındaki yeni doğan bebeklere bakım yapıldığını belirten Yoğun Bakım Ünitesi Sorumlu Doktoru Nevzat Bi, son teknoloji ününü cihazlarla yoğun bakım ünitesinde hizmet verdiklerini söyledi.  Üst düzey donanıma sahip yeni doğan yoğun bakım ünitesinde, 23 haftalık doğan bebeğe bile kakım yaptıklarını belirten Doktor Bi, “23 haftalık bebek, hayata tutunma şansı az olan bir bebektir. Bu durumda bulunan bir bebeğe bile baktık. Deneyimli hekimler ve uzman sağlık personelimizle hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz. Öyle bir hizmet veriyoruz ki, yeni doğan bir bebeği hayata tutundurarak, annesinin kucağına veriyoruz. Bu tarif edilmez bir mutluluktur. Biz, en az kucağına bebeğini alan anne kadar seviniyoruz. Her kaybettiğimiz bebeğimiz içinde, en az anne kadar üzülüyor, ağlıyoruz.  Hastanemizde verilen bu yeni doğan yoğun bakım ünitesi nedeniyle bölge illerden hasta dahi gelmektedir. Aynı zamanda yeni doğan bir bebeğin her türlü tetkiklerini yapıyoruz. Göz muayenesinden geçiriyor, kalp ve beyin ultrasonlarını çekebiliyoruz” dedi.

Yeni doğan Bakım Ünitesi'nde aynı zamanda her yatan bebekle ilgili olarak anne-babasına en sağlıklı ve en yeni gelişmiş bilgileri anında verdiklerini belirten Doktor Bi, “Ünitemizde, özel emzirme odamız bulunmaktadır. Anne, bebeği emzirme imkânına sahiptir. Ayrıca, doğumla birlikte tespit edilen bir hastalıklı bebeği, stabilize ortamda bakım hizmeti veriyoruz. Böylelikle yaşanabilecek bir hastalık durumundan diğer bebekler etkilenmemiş oluyor. Yoğun bakım ünitesi için en önemli mesele, ortamın hijyenik olması ve mikrobik bir vakanın yaşanmamasıdır. Bu konuda da son derece hassas olmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Hizmete açıldıktan sonra 500'e yakın yeni doğan bebek bakımı yaptıklarını belirten Doktor Bi, “Ünitemiz, hakikaten bölge hastanelerine göre oldukça iyidir.  Hastanemizde, sosyal güvencesi olan hiç bir hastamızdan, doğum ve doğum sonrası yaşanabilecek bir yoğun bakım hizmetinden hiç bir ücret talep edilmemektedir. Bu hizmetlerin tamamı, devlet güvencesindedir. Bu durumdan vatandaşlarımızın sağlıklı bilgi sahibi olması gerekir. Kapasitemiz sınırları dahilinde her yeni doğan bebeği,  yoğun bakım servisimize alabilir;  hizmetin ve bakımın en kapsamlısını veriririz” dedi.

Gündüz 5 hemşire bir doktor, aynı şekilde gece de bir doktor 5 hemşire olarak 24 saat esasına göre hizmet verdiklerini belirten Doktor Bi, “Bakımını yapmış olduğumuz bebeklerin aileleri daha sonra ziyaretimize dahi geliyorlar. Bu bize son derece mutluluk veriyor. Bu mutluluğu tarif etmek imkânsızdır. Bir annenin veya babanın en heyecanlı ve en mutlu anı, bebeğini eline almasıdır. İşte biz burada bu duyguyu anne ve babalara tattırabilirsek kendimizi oldukça mutlu hissetmiş oluruz” dedi.

27 Kasım 2014 Kocaeli- Sağlık


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR