Gölcük’te fırınlar denetlendi

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler bir dizi denetimler yaparak İlçe merkezindeki fırınlardaki ekmeklerin gramajları başta olmak üzere...

BÜYÜT

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler bir dizi denetimler yaparak İlçe merkezindeki fırınlardaki ekmeklerin gramajları başta olmak üzere, hijyen, hamur tepsilerinin kontrolü, un depoları, çalışan kişilerin portör muayene kartları ve ruhsat denetimini gerçekleştirdi. Ayrıca fırınların tezgâhlarında kapalı poşet içinde satılan ürünlerin son kullanım tarihlerinin de denetimini yaptı.

 

Yapılan denetimlerde fırınlarda halkın ihtiyaçlarına yönelik satışa sundukları ekmeklerin gramajlarında bir sorun olmadığını tespit etti. Ekipler denetimlerden başarılı çıkan fırın işletmecilerini tebrik edip kutladılar.

 

Ekipler ilçe genelinde denetimler yaparak fırınları denetlemeye devam edileceğini belirtirken, özellikle fırınlarda pide ve ekmek gramajlarına dikkat etmeleri gerektiğini fırın yetkililerine ifade ettiler.

 

Gölcük Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerin hazırlanan program dahilinde İlçe genelindeki fırınlara denetimler yaparak halkın ekmek ihtiyacına cevap veren iş yerlerini sıkı denetim altına alacaklarını aksi yönde hareket edenlere önce uyarı, bir sonraki denetimlerde ise yasal işlem yapacaklarını ifade ettiler.

15 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR