Karamürsel’deki sandalye Meclis gündeminde

Kocaeli’nin köyleri mahalle statüsü kazandı ancak sorunları neredeyse daha da büyüdü.Kocaeli’yi ilçe ilçe, köy köy TBMM gündemine taşıyan MHP Kocaeli...

Kocaeli’nin köyleri mahalle statüsü kazandı ancak sorunları neredeyse daha da büyüdü.Kocaeli’yi ilçe ilçe, köy köy TBMM gündemine taşıyan MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bu kez Karamürsel’e bağlı Kadriye Köyü diğer adıyla Pilav Tepe köylülerinin yaşadığı en önemli sorun için soru önergesi verdi.

 

KÖYLÜ CEP TELEFONUYLA KONUŞABİLDİĞİ TEK NOKTAYA SANDALYE KOYMUŞ

Yaklaşık 70 kişinin yaşadığı köyde iletişim sıkıntısı yaşandığını, cep telefonları bir yana, sabit telefonlarla da görüşme yapılamadığını önergesinde belirten Türkkan, Köylünün cep telefonu hattını en iyi kullanabildiği yer belli olsun diye köyde o noktaya sandalye koyduğunu ifade etti.

 

SIKINTI SADECE CEP TELEFONU İLE SINIRLI DEĞİL

Kadriye köylülerinin sıkıntıları ile ilgili olarak Karamürsel Turkcell Başbayii’ne başvuruda bulunduğunu, ancak kendilerine geri dönüş yapılmadığını da belirten Türkkan, Köyde internet bağlantısı da kurulamadığından Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlığa verilen bilgisayarın da kullanılamayacağı gerekçesi ile geri gönderildiğine vurgu yaptı.

 

KÖYLÜ ACİL DURUMDA DIŞARI İLE NASIL İLETİŞİM KURACAK?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın yanıtlaması  istemiyle verdiği önergede bu köyde yaşayanların acil bir ihtiyaçları olduğunda ilçe merkezi ile iletişimlerini nasıl sağlayacaklarını soran MHP’li vekil, köyde yaşayanların etkilenmeyeceği şekilde teknolojik anlamda iletişimin sağlanması için uygun bir yere baz istasyonu kurulması düşünülmekte mi sorusunu yöneltti.

Kadriye Köylülerinin sıkıntıları ile ilgili olarak Karamürsel Turkcell Başbayii’ne başvuruda bulunmalarına rağmen neden kendilerine geri dönüş yapılmadığını da Bakan’a soran Türkkan, köyde sabit telefonların rahat kullanılabilmesi ve internet bağlantısı sağlanabilmesi için herhangi bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağı konusunda da açıklama istedi.

08 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR