Akar’dan 8 Mayıs Anneler Günü mesajı

Akar’ın Anneler günü mesajı: Sevgi, saygı, şefkat, hoşgörü, cesaret, vicdan ve iyilik değerleri dünya üzerinde sadece bir kelimede toplanır. Bu keli...

Akar’ın Anneler günü mesajı:

Sevgi, saygı, şefkat, hoşgörü, cesaret, vicdan ve iyilik değerleri dünya üzerinde sadece bir kelimede toplanır. Bu kelimede ANNE’ dir! 
Büyük Önder Atatürk’ün Liderliğinde; Türk Kadını, 1925 Yılında Kılık Kıyafet Kanunu, 1926 Yılında Yasalaşan Medeni Kanun, 1934 Yılında Yasalaşan Seçme Seçilme Kanunlarıyla, kısa sürede kadın hakları ve kadın-erkek eşitliği açısından dünyanın en ileri ülkelerindeki kadınların haklarına sahip olmuştur. 
Ancak günümüzde anneler çocukları için ağlıyor, anneler şiddete maruz kalıyor, anneler yoksulluk pençesinde yaşıyor. Bugün ülkemizde daha çocuk yaşta evlendirilen ve küçücük yaşta anne olmak zorunda kalan 190 bin çocuk gelin var. Kadın cinayetleri ise yüzde 1400 arttı ve hemen her gün birkaç kadınımız eşleri, babaları, erkek kardeşleri tarafından öldürülüyor. Kadına sadece “çocuk doğuran insan” gözüyle bakan iktidar, kadını adeta eve hapsederek, onu toplumdan dışlamak istiyor.
Unutulmamalıdır ki uygarlığın en önemli göstergesi, kadının ekonomik ve toplumsal yaşamdaki konumudur, kadına verilen değerdir.
Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün de dediği gibi “Dünyada her güzel şey kadının eseridir.” Türk kadınının sanattan kültüre, ekonomiden spora, yönetimde, siyasette ve karar verme odaklarında daha fazla yer alması, demokrasimizi güçlendirecek, ülkenin gelişme sürecini hızlandıracaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle yaşamımızın her anını anlamlı kılan tüm annelerimizin gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

07 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR