Davutoğlu, failin kimliğini açıkladı!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırının failini açıkladı. Davutoğlu, "Saldırı PKK'lılarla...

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da meydana gelen ve 28 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırının failini açıkladı. Davutoğlu, "Saldırı PKK'lılarla ve Suriye'den sızan YPG'li kişi tarafından gerçekleştirildi. Saldırıyla ilgili 9 kişi gözaltına alındı. Saldırının YPG irtibatı kesindir." dedi.

Davutoğlu, "Terör olaylarının faili konusu tümüyle aydınlanmış bulunmaktadır. Kısa sürede bu olayın üzerinde giderek aydınlatan emniyet birimlerine ve güvenlik görevlilerine teşekkürü borç bilirim. Elde edilen bilgiler ışığında kesin bir şekilde bu saldırının Türkiye'nin içindeki bölücü terör örgütleri mensuplarıyla Suriye'den sızan YPG mensubu bir kişinin birlikte gerçekleştirdikleri ortaya çıkmış bulunmaktadır" şeklinde konuştu.

Davutoğlu sözlerinin devamında "Bu intihar saldırısının Salih Neccar isimli Amude-1992 doğumlu Kuzey Suriye'de bir şehir Haseke bölgesinde. Saldırının doğrudan YPG irtibatı ortaya konmuştur. Ayrıca gece boyu süren yoğun istihbari ve emniyet çalışmalarımız ve ekiplerimiz sonucunda 9 kişi gözaltına alınmış. Soruşturma derinleştirilerek sürdürülmektedir. Bu saldırının her aşamasına katkıda bulunan tüm unsurlar tek tek çıkarılacak ve kamuoyu biilgilendirilecektir. Ama bu YPG-PYD mensubunun bölücü terör örgütüyle birlikte ve onların koordinasyonuyla Kuzey Irak'tan da destek olan unsurlarıyla organize bir suç işledikleri kesinleşti" ifadelerini kullandı.

18 Şubat 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR