KYÖD ve ADD 10 Kasım’da Atatürk’ü anacak

KYÖD ve ADD 10 Kasım 75’inci ölüm yıl dönümünde Atatürk’ü anmak için bir araya gelecekKocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Başkanı Haşmet Belen 10 Ka...

BÜYÜT
KYÖD ve ADD 10 Kasım 75’inci ölüm yıl dönümünde Atatürk’ü anmak için bir araya gelecekKocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD) Başkanı Haşmet Belen 10 Kasım 75’inci ölüm yıl dönümünde Atatürk’ü anmak için Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile bir araya geleceklerinin haberini verdi. Belen duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Yokluğunu her geçen gün hissediyoruz ve Atatürk’ü anmak istiyoruz. ADD ve KYÖD etkinlikler düzenledi. Tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalar anma programının parçası olabilirler”. Atatürk’ü anma törenine geniş katılım olması için çağrıda bulunan Haşmet Belen, anma programı ile ilgili bilgi verdi. Toplantıya KYÖD ve ADD yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

“ÇİÇEĞİNİ AL DA GEL”
Program Saraybahçe Atatürk Anıtı’nda 09.05’te saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak. Ardından “Çiçeğini al da gel” sloganı ile katılımcıların çiçek sunumu gerçekleştirilecek. Törenin ardından KYÖD binasına geçilerek Atatürk ile ilgili “İçimizden biri Atatürk” adlı görsel sunum gerçekleştirilecek. Program, “09.40’ta Atatürk kimdir?” adlı konferans ile, 10.15’te “Söz Gençlik”te söyleşisiyle ve 10.30-11.00 saatleri arası “Cumhuriyet ve Atatürk’ü Anlamak” adlı Kocaeli Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Esma Torun Çelik’in konuşmasıyla son bulacak.

“ALTERNATİF PROGRAM YAPMIYORUZ”
Haşmet Belen’den sonra söz alıp program hakkında bilgilendirmelerde bulunan ADD Başkanı Mustafa Küpçü, iktidara karşı alternatif bir program yapmadıklarının altını çizdi. Küpçü, “Siyasal erkin, özellikle ulusal bayramlar ve anma törenlerini halkın inisiyatifine bırakma yaklaşımına uygun olarak hiçbir resmi makamın olmadığı samimi bir anma töreni yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu. Programın boş bir anma programı olmadığını vurgulayan Küpçü, Atatürk’ü gençlikten dinlemek istediklerini söyledi. Toplumda Atatürk ile ilgili yalan yanlış söylemlerin olduğunu tekrar dile getiren Küpçü, “Cehaletle yoğrulmuş bazı kesimlerin yalanlarına tanıklık ediyoruz. Yalanlar üzerine bir tarih kurulamaz” diyerek anma törenine gelinmesi doğrultusunda çağrıda bulundu.

05 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR