Hayati K.'nın ölümü intihar mı, cinayet mi?

Gebze Hacı Halil Mahallesi'nde ikamet eden ve Gebze’nin tanınmış isimlerinden Hayati K.'nın cesedi, 15 Nisan 2014 tarihinde evinin kömürlüğünde ipe as...

Gebze Hacı Halil Mahallesi'nde ikamet eden ve Gebze’nin tanınmış isimlerinden Hayati K.'nın cesedi, 15 Nisan 2014 tarihinde evinin kömürlüğünde ipe asılı şekilde bulunmuştu. Hayati K.'nın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilmiş, savcılık tarafından Adli Tıp Kurumu'nun raporlarına dayanarak Hayati K.'nın intihar ettiği gerekçesiyle dosya kapatılmıştı.

 

ÜNİVERSİTE, CİNAYET İHTİMALİ VAR DEDİ

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı tarafından, olayda cinayet ihtimali bulunduğu yönünde rapor verildi. Raporda; Hayati K.'nın mevcut koşullarda kendisini asabilmesinin mümkün olmadığı, başka biri ya da birileri tarafından asılmış olabileceği vurgulandı. Ailesi raporun ardından itiraz ederek savcılığın soruşturma dosyasını yeniden açmasını sağladı.

 

“İTİRAZDA BULUNDUK”

Babasının ölümüyle ilgili yapılan incelemeler ve delil toplamalar sırasında eksiklikler olduğunu öne süren İsmail K., “Babam şüpheli bir şekilde kömürlükte asılı vaziyette bulundu. Bunun sonrasında olay yerinde yapılan inceleme, delil toplama aşamaları ve sonraki süreçlerde birtakım eksiklikler dolayısıyla dosyanın geçtiğimiz Temmuz ayında kapatıldığını öğrendik. Bununla ilgili İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı'ndan da bilirkişi raporu talep ettik. Bilirkişi raporu ile birlikte savcılığa itirazda bulunduk. Ayrıca bizim de hayati tehlikede olduğumuzu belirttik” dedi.


“EŞİMİ BİRİLERİ ÖLDÜRDÜ”

Hayati K.'nın kızı Necla K. ise “Babamın katilinin adalet önüne çıkmasını istiyoruz” diye konuştu. 68 yaşındaki Sıdıka İmran K. ise eşinin intihar ettiğine inanmadığını dile getirerek, “Eşimin kesinlikle böyle bir şey yapamayacağını düşünüyorum. Onu bu şekilde bulunca hepimiz şok olduk. Eşimin hiçbir rahatsızlığı, sorunu yoktu. Eşimi birisi veya birileri öldürdü” şeklinde konuştu.

05 Ocak 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR