AGD Gölcük, kültür gezilerine başladı

Gölcük ’ün her ortaokullarından geziye öğrencilerinin katılımı büyüktü. Yola çıkıldıktan sonra her öğrenci kendini tanıttı. AGD Gölcük Ortaokullar Ba...

BÜYÜT

Gölcük ’ün her ortaokullarından geziye öğrencilerinin katılımı büyüktü. Yola çıkıldıktan sonra her öğrenci kendini tanıttı. AGD Gölcük Ortaokullar Başkanı Burak Erol, yaptığı konuşmada okuma gruplarına ve faaliyetlerine değindi.

Erol yaptığı konuşmada; “Okuma grupları ile her hafta Cumartesi günleri saat 11.00’de düzenli olarak bir araya gelerek haftada bir kitap okuyoruz. Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgiler dersi veriyoruz. Bu çalışmada siz ortaokullu gençler hem kitap okuma alışkanlığı kazanıyorsunuz hem de toplum önünde konuşabilme alışkanlığını kazanıyorsunuz.  Böylece geleceğe umutla bakan ve gelecek yıllarda aynı hayırlı çalışmaların devam etmesinde rol oynayacak bir nesil olacaksınız inşallah. Sadece ders değil şimdi olduğu gibi geziler, sosyal ve sportif faaliyetlerde yapıyoruz. Hepinizi Cumartesi günü saat 11.00’de dernek binamıza bekliyorum. Gezimizin hayırlara vesile olsun katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum Allah razı olsun” dedi.

Gençler öncelikle Ayasofya(Orhan) Camii’nde öğle namazını kılıp camiyi gezdiler. Sonra öğle yemeğine geçen gençler İznik surlarını, kapılarını ve müzesine giden gençler ikindi namazını yeşil Cami’de kıldılar. Ardından Eşrefzade Rumi Camisini ve türbesini ziyaret eden ekip son olarak hamamı ve çini çarşısını gezerek Gölcük’e döndü.

03 Aralık 2014 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR