Girişimcilik için engel tanımadı

Kandıra Otobüs Terminali karşısında bulunan Terminal Lokantası’nı işletmeye başlayan akülü sandalye kullanan engelli Muhittin Öztürk'e Kocaeli Engelsi...

Kandıra Otobüs Terminali karşısında bulunan Terminal Lokantası’nı işletmeye başlayan akülü sandalye kullanan engelli Muhittin Öztürk'e Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Mehmet Ata Doğan ve dernek üyesi Erkan Kaya tebrik ziyaretinde bulundu. Dernek başkanı Doğan, engelli arkadaşların bu şekilde ticarette, üretimde ve sosyal hayatta gerçekleştirdikleri girişimlerinden memnuniyet duyduklarını bu tip çalışmaların diğer engelliler için de örnek teşkil ettiğini ve bu çalışmalardan gurur duyduklarını belirtti.

DESTEK OLACAKLAR

Doğan ayrıca, engelli girişimciliğinin özendirilmesi gerektiğini de belirterek, “KOSGEB'in engellilere verdiği hibe desteği konusunda daha esnek ve daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Terminal Lokantası’nı işleten Muhittin Öztürk'ü de kutlayan Doğan, kendisine her anlamda destek olmaya hazır olduklarını dile getirdi.

“MEMNUN KALDIM”

Konuklarına ziyaretleri için teşekkür eden işletme sahibi Muhittin Öztürk ise, “Kandıra'da yöresel sıcak ve sulu mutfak yemekleri, ızgara çeşitleri konusunda hizmet vermeye başladık. Herkesi lokantamıza bekleriz. Dernek başkanımızın ziyaretinden memnun kaldık. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

10 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR