Nihat Değer: Yolsuzluk olayının peşini bırakmayacağız

17 Aralık 2013’te, İranlı bir iş adamının ülkede bakanlık görevi yapan bazı kişiler ve önemli bankalarından birinin genel müdürü aracılığıyla milyonl...

17 Aralık 2013’te, İranlı bir iş adamının ülkede bakanlık görevi yapan bazı kişiler ve önemli bankalarından birinin genel müdürü aracılığıyla milyonlarca liralık para transferi yaptığı sesli ve görüntülü olarak belgeleriyle ortaya konulmuştu. Şüphelilerin evlerinde bulunan ayakkabı kutularına saklanmış milyonlar, kasalar, para sayma makineleri ise gerçeği pekiştiren nitelikte deliller olarak karşımıza çıkmıştı.

 

“HESABINI SORACAĞIZ”

Olayın birinci yıldönümünde, 17-25 Aralık tarihini ‘Hırsızlık, Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası’ olarak kutlamaya başlayan CHP’nin örgütlerinden konu hakkında bir açıklama daha geldi. Yolsuzluk operasyonları ile ilgili olarak bir açıklama yayınlayan Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, “Bizler bu olayın peşini asla bırakmayacağız. Milletin cebinden alınan milyon dolarları kimseye yedirmeyecek, yiyenlerden ise hesabını sonuna kadar soracağız” dedi.

 

“DOSYANIN ÜZERİ ÖRTÜLDÜ”

Sanıklar hakkında takipsizlik kararı verildiğini hatırlatan Değer, “Dosyanın üstü örtüldü. 17- 25 Aralık operasyonunun üstünü örtüp dikta rejimlerine mahsus gücünü ispat eden bir iktidarın var olduğu ülkede bu tarz olayların yaşanması aslında birçoğumuzun beklediği, sürpriz olmayan gelişmelerdi” dedi.

 

“ADALETİ SAKLADILAR”

Geçen 2 yıllık sürede asgari ücretle geçinmeye mahkûm edilen vatandaşın cebinden alınanların hesabının sorulmadığına dikkat çeken Değer, “Hesap sorulmasının aksine üzeri alenen kapatılmıştır. Fakat bizler bu olayın peşini asla bırakmayacağız. Milletin cebinden alınan milyon dolarları kimseye yedirmeyecek, yiyenlerden ise hesabını sonuna kadar soracağız. Her koşulda, üzerinden yıllar geçse de asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Hukukun katledildiği gün olarak andığımız 17 Aralık’ı bir gün özgürlüğün, adaletin sağlandığı gün olarak kutlayıp bizden sonraki nesillere aktaracağız” şeklinde konuştu.

18 Aralık 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR