Halep yardım bekliyor

ANDA Kardeşe Vefa Derneği tarafından yapılan yardımlara destek bekleniyor. Derneğin Kocaeli Şube Başkanı Okan Tosun “Suriye halkının evlatları yardıml...

ANDA Kardeşe Vefa Derneği tarafından yapılan yardımlara destek bekleniyor. Derneğin Kocaeli Şube Başkanı Okan Tosun “Suriye halkının evlatları yardımlarımızı bekliyor” dedi.

15 Mart 2011'de başlayan Suriye kıyamı 4’ncü yılında. Zalim BAAS rejimine karşı mücadelenin ilk adımlardan biri olan Halep direnişi, Abdülkadir Salih’in emanetini üstlenen mücahidlerin elinde yükselmeye devam ediyor. Beşar’ın uçaklarına, tanklarına varil bombalarına ve IŞİD’in saldırılarına karşı aynı anda karşı koymaya çalışan Suriye halkının evlatları yardımlarımızı bekliyor!

 

ice11-214.jpg

 

İNSANİ YARDIM GEREKİYOR

ANDA Kardeşe Vefa Derneği Kocaeli Şube Başkanı Okan Tosun “Halep’te su ve gıda tükendi! Artık bu sese kulak verin. Bu sesi duyurup Halep’e insani yardım ulaştıracak bir koridor oluşmasını sağlayamazsak, çok yakın zamanda önce çocuklar ve yaşlılar olmak üzere sivil ölümleri başlayacak!” dedi.

 

HALEP TAM KUŞATMA ALTINA ALINDI

2011 yılında başlayan Suriye iç savaşı, 2012 yılında Halep’e sıçradı diyen Tosun “Halep halkı o tarihten beri vatanlarını Esad, Rusya, İran, IŞID ve PYD’ye karşı savunmak için kimseden bir şey beklemeden direndi. Uzun zamandır kuşatma altında olan Halep, tek ulaşım seçeneği olan Kastello yolu üzerinden Türkiye’ye açılan koridor sayesinde az da olsa yardım alabilmekteydi. 5 yıldır savaşan Halep, yakıt, gıda ve su ihtiyacını yalnızca bu yolla temin edebiliyordu. Halep’in dış dünya ile tek bağlantısı olan Kastello yolu, 8 Temmuz 2016 tarihinden itibaren PYD ve Rejim tarafından kapatılarak Halep tam kuşatma altına alındı” açıklamasında bulundu.

 

ice3-011.jpg

 

SU DAHİ BİTTİ

Tosun “200 bini Türkmen olmak üzere 500 bin sivil insanın yaşadığı Halep’e sağır kalırsak, Rus uçaklarının bombaları altında, Rejim ve PYD kıskacında kalan şehir çok yakında bir toplu mezara dönecek. Gıda ve su stokunun 21 Temmuz 2016 tarihi itibariyle tükendiği Halep’te en geç Temmuz ayı sonunda açlıktan ölümlerin başlaması bekleniyor. Silahsız 5 yıl dayanan Halep’in susuz 5 gün dayanması imkansız” ifadelerini kullandı.

 

ATA YADİGARI HALEP

Halep için kamuoyundan yegane isteğimiz, yaşanan açlık tehlikesinin dünyaya duyurulması için sesimize ses vermenizdir diyen Dernek Başkanı Tosun “Şu anda yardım ulaştırma imkanı kalmadığı için aynî ve maddi yardım toplamanın bir faydası olmayacaktır. Biliyoruz ki Türkiye, hain terör örgütü FETÖ’nün yaptığı alçakça saldırılarla hassas günler yaşıyor. Yine biliyoruz ki Kilis’e sadece 60 km uzaklıkta olan ata yadigarı Halep, Anadolu’nun doğal bir parçasıdır. Halep’te yaşayan insanlar din kardeşimiz, soydaşımız hepsinden önemlisi masum sivil insanlardır. Ve artık bu insanların sabırla ölümü beklemekten başka şansı kalmadı” dedi.

Serkan BORLAK 

04 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Vildan - Halep için eşya yardımı yapmak istiyorum Kıyafet,battaniye vs yardımcı olursanız sevinirim

Yanıtla . 0Beğen 04 Ağustos 11:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR