İzmit Belediyesi tarafından zorla boş oturtulduklarını iddia eden eski üst düzey yöneticiler

“Hiçbir iş yapmadan maaş alıyoruz”İzmit Belediyesi beş tecrübeli üst düzey müdürünü geçtiğimiz sene emekli olmayı kabul etmedikleri için sürdü. Doğası...

BÜYÜT

“Hiçbir iş yapmadan maaş alıyoruz”
İzmit Belediyesi beş tecrübeli üst düzey müdürünü geçtiğimiz sene emekli olmayı kabul etmedikleri için sürdü. Doğasıyla ünlü Akmeşe beldesinde bulunan irtibat bürsounda görevlendirilen yöneticiler hiçbir iş yapmadan maaş aldıklarını öne sürdü.

“Biz burada hiçbir iş yapmaıyoruz, hiçbir iş üretmiyoruz. Buraya gelip karıtımızı basıp çay içiyoruz. Öğlen çıkıp yemeğimizi yiyoruz, öğle tatilinden sonra tekrar oturuyoruz. Hiçbir iş yapmadan maaş alıyoruz.” Bu serzenişler kendisini üretmek için adayan ancak belediye yetkilileri tarafından üretim faaliyetlerinde bulunmalarına izin verilmeyen, emekli edilmek istenen 5 üst düzey İzmit Belediyesi yetkilisine ait. İlk bakışta ‘hayallerdeki iş’ gibi görünen bu tablodan çalışanlar memnun değil.

MERKEZE 1 SAAT 15 DAKİKA
Yaklaşık 30 yıl boyunca yönetici pozisyonun da çalıştıktan sonra emekli olmayı kabul etmedikleri için son 11 aylarını bu şekilde geçiren eski üst düzey yönetici beş memur durumdan oldukça rahatsız. Uzun yıllar belediyeye hizmet eden yöneticiler geçtiğimiz sene belediyenin “emekli olun” teklifini kabul etmedi. İlk olarak sosyal denge zamları kesildi. Kesintiye itiraz edince hepsi görevlerinden alındı ve vasıfsız memur olarak kent merkezine 1 saat 15 dakikalık mesafede olan Akmeşe beldesine sürüldü.

ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER
Söz konusu beldede hiçbir iş yapmadıklarını öne süren eski üst düzey yöneticiler adeta yatarak para kazandıklarını ve kameralarla sürekli takip edilerek kendileri üzerinde bezdirilme politikası izlendiğini iddia etti. İzmit Belediyesi’nde daha önce Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan Sümmani Yazıcı, Teftiş Heyeti Müdürü olarak görev yapan Burhan Ötkür, Sivil Savunma Amiri olarak görev yapan Necip Gezgin, İktisat Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Nevzat Yüce ve Zabıta Komiser Yardımcısı olarak görev yapan Ekrem Sarıtaş bütün gün oturmaktan şikayetçi.

İLK GELEN BİLGİSAYARI AÇIYOR
Hizmetlerine 2 masa ve 5 sandalye tahsis edilen eski üst düzey yöneticiler servis olmadığı için işe minibüsle gidip geliyor. Necip Gezgin (57) “İki bilgisayar var. Kim erken gelirse o açıyor ve haberlere bakıyor. Zaten beş sandalye iki masa var. Herkes iş başında olduğunda beş sandalye de sıralı olarak oturuyoruz” diyor. Durumdan oldukça rahatsız olan eski üst düzey yöneticiler sadece 2 kişinin yapabileceği işe sadece işten bezdirmek için 5 kişinin atanmasına anlam veremiyor.

UYGULAMA PROTESTO EDİLMELİ
Söz konusu durumun hem kendilerini hem de ailelerini oldukça rahatsız ettiğini söyleyen Mustafa Nevzat Yüce (61) “Üst düzey yöneticilikten adeta bankamatik memuru durumuna düştük. Vatandaşların bunu şikayet konusu yapması lazım. Çünkü biz onların verdikleri vergilerden maaş alıyoruz ve hiçbir şey üretmiyoruz. Böyle bir uygulama da protesto edilmeli. Vatandaşın hakkı gasp ediliyor. Verdiği vergiler boşa gidiyor” ifadeleriyle sıkıntısını dile getirdi.

TECRÜBELERİNDEN FAYDALANIYORUZ
Görevlilerin iddiaları üzerine İzmit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Bu personel bilgi birikimi ve tecrübelerinden daha etkin bir şekilde yararlanmak, Akmeşe bölgesinde yaşayan vatandaşların belediye ile ilgili sorunlarını en kısa zamanda yerinde çözmek veya merkeze ileterek çözümü takip ve koordinasyonu sağlamak amacıyla görevlendirildiler. Tüm belediyecilik hizmetleri konusunda bilgi gerektiyor olması, bu noktalarda tecrübeli eleman istihadamını zorunlu kılmaktadır” ifadelerini yer verildi.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR