Geleceğin itfaiyecileri İtfaiye Haftası’nı kutladı

İzmit Kuruçeşme’de yer alan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü öğretmen ve öğrencileri, eylül ayını...

BÜYÜT

İzmit Kuruçeşme’de yer alan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü öğretmen ve öğrencileri, eylül ayının son haftası olan İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla Kocaeli İtfaiyesi’ni ziyaret etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na konuk olan geleceğin itfaiyecileri, Büyükşehir’deki itfaiyeci ağabeylerine pasta keserek İtfaiye Haftası’nı kutladı.

 

İTFAİYE AMBLEMLİ PASTA

Ziyaret nedeniyle düzenlenen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, İtfaiye Dairesi Başkan Vekili Saadettin Özalay, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu, Müdahale Şube Müdürü Vekili İsmail Erten, Sivil Savunma Uzmanı Mevlüt Şen, itfaiye personeli ile İzmit Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Vekili Sadettin Yazıcı, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı Şefi Hakan Yaman, Atölye Şefi Sinan Gözün, Teknisyen Hüseyin Temel ve öğrenciler katıldı. Kutlama programında öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı itfaiye amblemli pasta, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol ve öğrenciler tarafından kesildi.

 

YANGINLAR ÇIKMADAN ÖNLENMELİ

Programda konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Doğan Erol, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Bölümü öğretmen ve öğrencilerinin bu davranışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Genel Sekreter Yardımcısı Erol, “Günümüzde yangılar sadece ev yangınından ibaret değil. Kimyasal ve her türlü madde yangını ile karşılaşılması nedeniyle, bu yangınlara müdahale bilgisi bile çok nitelikli hale geldi. Diğer yandan yangınların çıkmaması için önlem alınması ve bu konuda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi hususları da çağdaş itfaiyeciliğin temel uğraş konularından biri olarak öne çıkıyor” dedi.

28 Eylül 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR