İş güvencesi tehlikede!

      Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin haftalık olarak düzenlediği ve gündemdeki konuların değerlendirildiği basın toplantısı önceki akşam gerçekleş...

BÜYÜT

 

 

 

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin haftalık olarak düzenlediği ve gündemdeki konuların değerlendirildiği basın toplantısı önceki akşam gerçekleşti. Sendika binasındaki toplantıda açıklamayı şube sekreteri Yaşar Şanlı yaptı. Toplantıda şube başkanı Süleyman Pekin ile yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

MEMURLAR TEHLİKEDE

Torba yasaya yönelik eleştirilerde bulunan şube sekreteri Yaşar Şanlı, “3 milyon memurun iş güvencesini elinden alacak olan tasarının kanun olarak TBMM’den geçmesi için hükümet gece gündüz çalışıyor. Plan Bütçe Komisyonu’na gelen kanun tasarısı, memurların müktesep haklarını elinden alacak hükümler ihtiva ediyor. 3 milyon memurun iş güvencesi elinden alınıyor” ifadelerinde bulundu.

 

EYLEMLERİMİZ MEŞRUDUR

Açıklamasında demokrasinin yok sayıldığını dile getiren Şanlı, ifadelerinde şu sözlere yer verdi: “Daha fazla demokrasi sloganıyla gelen ama daha fazla parti, daha az hukuk yoluna sapan iktidar, memurların atama, tayin, görev yeri ve değişikliği gibi bahanelerle baskı ve kontrol altında tutulabileceği bir yapı getirmek istemektedir. İktidar derhal bu sevdadan vazgeçmelidir. Türk Eğitim-Sen olarak memurların iş güvencelerinin korunması adına her türlü eylemi meşru görüyoruz.”

 

GERİLİME GEREK YOK

Türkiye'nin yeni gerilimler yaşamaya tahammülünün olmadığını da söyleyen Şanlı, şöyle konuştu: “Memurların daha fazla hak kaybına tahammülü kalmamıştır. Türk Eğitim-Sen, buna karşı teyakkuzdadır. Aksi halde Türkiye'nin her noktasında memurun sesini, gücünü ve kararlılığını herkesin hissedeceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır.” Yapılan açıklamanın ardından 51 öğretmene plaket ve teşekkür belgesi verildi.

 

PLAKET ALAN ÖĞRETMENLER

Serkan Çetin

Murat Olgun

Yalçın Kanyılmaz

Yaşar Şanlı

Feyzullah Divli

Recep İmamoğlu

Murat Arif Metin

Hakan Önerden

Salih Karabey

Jale Gül Kaçmaz

Abdullah Türkoğlu

Halil Öztürk

 

TEŞEKKÜR BELGESİ ALAN ÖĞRETMENLER

Ahmet Sayın

Ali Paşa Naipoğlu

Bülent Ruhi Yıldızkan

Cemal Aygüzel

Cevat Artun

Ela Coşkuner

Elif Yapıcı Kulaksız

Emin Avni Taban

Erol Pehlivan

Fikreddin Uğur

Gökhan Mermer

Gürkan Karaçam

Halit Velioğlu

Hasan Kılıç

Hülya Erdem

İbrahim Yıldırım

Jale Gül Kaçmaz

Kamil Uğraş Türkoğlu

Mehmet Ali Bilgin

Mehmet Pamuk

Muhittin Kanmaz

Mustafa Atalay

Nagihan Uludoğan

Oruç Sulusaray

Ozan Baş

Ömer Faruk Uslu

Raci Erdemil

Raziye Figen Yüksel

Recep Bakır

Selim Gülhan

Suat Yüksel

Taşkın Uzun

Erdoğan Harman

Uğur Kuşgöz

Gürer Mostura

Dilaver Dörtok

Mehmet Duman

Meral Şahin Günkut

Osman Günkut

Ertan Silan

Ulaş Ayerdem

26 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR