KO-MEK kursiyerlerinden önemli başarı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın (KO-MEK) Dilovası Kaynakçılık ve Seka Kaynakçılık kurslarında eğitim gören 32 kursi...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları’nın (KO-MEK) Dilovası Kaynakçılık ve Seka Kaynakçılık kurslarında eğitim gören 32 kursiyer, tüm dünyada geçerli olan kaynakçılık sertifikasını almaya hak kazandı. Seka Kaynakçılık Atölyesinde yapılan sınava, KO-MEK’te eğitim gören 55 gaz altı kaynakçılık kursiyeri katılmıştı. Değerlendirme sonucunda 32 kursiyerin sınavı geçtiği bildirildi. Sınavı kazanan kursiyerler ileride iş bulma konusunda son derece önemli bir sertifikayı özgeçmiş bilgilerine kazandırmış oldu.

KO-MEK KAYNAKÇILARI DÜNYAYA AÇILIYOR
32 Kaynakçılık kursiyeri Dünya’nın her yerinde geçerli ‘’EN 287-1 standart belgesini almaya hak kazandı. Uluslararası klaslama, belgelendirme ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olan Türk Loydu Vakfı tarafından verilen sertifika için, girdikleri sınavda becerilerini gösteren KO-MEK kaynakçılık kursiyerlerinden 32 tanesi başarılı oldu. 55 kursiyerin girdiği sınavdan 32 kursiyerin başarılı olması KO-MEK eğitimlerinin kalitesini bir kez daha göstermiş oldu.

CV’LERE ÖNEMLİ KATKI
Kursiyerlerin aldığı sertifika Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da büyük önem taşıyor. Kursiyerlerin böyle bir sertifikaya sahip olması ileride iş bulma konusunda önemli katkı sunacak. Kursiyerler özgeçmiş bilgilerine (CV) ekleyecekleri sertifika ile işveren karşısında tercih edilme şansını arttırmış olacak.

11 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR