Tandır evi yakıyordu

Topçular’da evin bahçesinde bulunan tandırdan ahşap kulübeye sıçrayan alevler, itfaiyenin zamanında müdahalesi sonucu evi yakmadan söndürüldü. Topçula...

BÜYÜT

Topçular’da evin bahçesinde bulunan tandırdan ahşap kulübeye sıçrayan alevler, itfaiyenin zamanında müdahalesi sonucu evi yakmadan söndürüldü.
 
Topçular Mahallesi Arzu Sokak No:25 adresinde apartmanın bahçesinde bulunan kulübenin içerisindeki tandırdan çıktığı öğrenilen yangın az daha bir evi yakıyordu. Alınan bilgilere göre bahçede bulunan kulübenin içerisindeki tandırı mahalleliden bir kişi sabah 09.00 sıralarında yaktı. Tandır yakıldıktan kısa bir süre sonra bir anda tandırın ateşi tahta kulübeye sıçradı. Kulübenin tutuşması ile alevler oradan 1katta bulunan Hüseyin Dalkıran'ın balkonuna sıçradı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine hemen olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi.
 
Üç günde ikinci yangın
Üç gün önce de aynı evin odasında çocuklar tarafından yangın çıkarılmış ve bir odasında maddi hasar meydana gelmişti. Üç gün içerisinde ikinci kez yangın paniği yaşayan aile kendi itfaiye gelinceye kadar kendi imkanlarıyla yangını söndürmek istedi. Bu sırada olay yerine gelen itfaiye ekipleri ilk olarak kulübeyi söndürürken, bir taraftan da balkonda yanan malzemeleri söndürdü. Yaklaşık yarım saat süren çabanın ardından yangın tamamen söndürülürken, evde maddi hasar meydana geldi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

12 Eylül 2011 Kocaeli- AsayişYÜKLENİYOR