1 Mayıs işçi bayramında olay çıktı

  KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin organize ettiği 1 Mayıs İşçi Bayramı dün büyük bir coşku ve kalabalıkla Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirildi. Saat 1...

img_6035.jpg

 

KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’nin organize ettiği 1 Mayıs İşçi Bayramı dün büyük bir coşku ve kalabalıkla Cumhuriyet Parkı’nda gerçekleştirildi. Saat 13.00’da Merkez Bankası önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Parkı’nda son buldu. Etkinliğe KESK, DİSK, TMMOB, TTB temsilcileri, siyasi partilerden CHP ve DSP, sendikalar, vatandaşlar olmak üzere 2 bini aşkın katılım oldu. Yürüyüşte sık sık ‘Zafer direnen emekçinin olacak, kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz’ sloganları atıldı.

SLOGANLAR EŞLİĞİNDE

Trafiğe kapatılan Yürüyüş Yolu’nun sağ tarafından başlayan yürüyüşte emniyet güçleri de gerekli önlemleri aldı. Yürüyüşte herhangi bir müdahale yaşanmadı. Ellerinde bağlı oldukları kuruluşların bayraklarını taşıyan katılımcılar, sloganlar ve direniş şarkıları eşliğinde saat 14.10 sularında Cumhuriyet Parklı alanına geldiler. Burada da sıkı güvenlik önlemleri alan emniyet güçleri Cumhuriyet Parkı alanını bariyerlerle çevirdi.

KISA SÜRELİ ARBEDE

Üzerleri tek tek aranarak sırayla içeriye alınan kişiler, alana yerleştirilen sahne önünde toplanmaya başladı. Kurulan sahne üzerinden gerçekleştirilecek konuşmalara geçilmeden önce ise Halkevleri’nin içeriye girmesi sırasında küçük çaplı bir arbede yaşandı. Toplu halde içeriye girmek isteyen gurup üzerini polise aratmak istemeyince polis müdahalesiyle karşılaştılar. Kısa süreli bir arbede ardından gurup sakinleştirilerek dağıtıldı.

 

Programda ilk olarak söz alan DİSK Kocaeli Bölge Temsilcisi Vedat Küçük, 1 Mayıs’ta umudu yükseltiyor diyerek, “İşçi ve emekçi sınıfına saldırıların arttığı, kazanılmış haklarımızın elimizden alındığı bir süreçten geçiyoruz. 1 Mayıs yüzyılı aşkın süredir işçilerin, emekçilerin haksızlıklara karşı ayağa kalktığı gündür. Tüm coğrafyamızda 1 Mayıs alanlarındayız. Bizler de bu günü kol kola kutluyoruz” dedi.

img_6093.jpg

img_6198.jpg

01 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR