CHP kanaat önderleri seçim için bir arada

CHP’li kanaat önderleri 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için bir araya geldi. Aralarındaki buzları eriterek seçim için çalışma kararı alan CHP’...

BÜYÜT

CHP’li kanaat önderleri 12 Haziran’da yapılacak genel seçimler için bir araya geldi. Aralarındaki buzları eriterek seçim için çalışma kararı alan CHP’li parti büyükleri seçim öncesinde yapılması gerekenleri konuştu.

Parti içerisinde birçok konuda birbirlerine muhalefet eden ve sık sık tartışmalarıyla yerel basının gündeminde geniş yer bulan CHP’li kanaat önderleri dün KYÖD’de bir araya geldi. Saat 15.00’de Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği (KYÖD) sosyal tesislerinde biraya gelen CHP’li parti büyüklerini, il yönetimi karşıladı. Toplantının basına açık olan bölümünde ilk olarak örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Cevdet Şahin kısa bir konuşma yaptı.

PARTİ BÜYÜKLERİ ANILDI
Gelecekte başarılı olmak için bir bütün olmanın gerekliliğine dikkat çeken Şahin şöyle konuştu “Devlet kuran, devrimler yapan Cumhuriyet Halk Partisi, programına, tüzüğüne ve ilkelerini yakışır bir başarı elde etmek mecburiyetindedir. Başta partimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere geçmiş yıllarda Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmetleriyle kent tarihine geçmiş, adı efsaneleşmiş Nazmi Oğuz’dan Leyla Atakan’a kadar tüm parti büyüklerimizi saygıyla ve özlemle anıyoruz.

İNANÇ BİRLİKTELİĞİ
Kocaeli’nin geçmiş dönemlerinde toplumsal ve siyasal mücadelesiyle kitlelere önderlik etmiş, onları yeni hedeflerle buluşturmuş, seçkin saygın insanlarla birlikteyiz. İnanınız Cumhuriyet Halk Partisi sizlerle ve yaptıklarınızla övünüyor. Gurur duyuyor. Bugünkü toplantımızın temel amacı ve işlevi bu tarihsel seçim öncesinde bir inanç ve güvenç birlikteliğini yakalamak söylem ve eylem birlikteliğini yakalamak ve partimizi sadece Kocaeli’nde değil tüm ülkede laik olduğu yere getirmektir.”

SEÇİMLER DÖNÜM NOKTASI
Cevdet Şahin’den sonra il başkanı Yalçın Kuşkan söz aldı. Kuşkan kısa konuşmasında şu ifadeleri kullandı “Neden toplandığımızı sizler benden daha iyi biliyorsunuz. Nedeni şu haziran ayında yapılacak seçimlerin gerçek bir dönüm noktası olduğuna inanıyoruz. Tüm Türkiye’de ve Kocaeli’de başarılı olmak sizlerin, bizlerin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde oy verenlerin bir araya gelmesinden geçmektedir.

SEÇİM HAZIRLIĞI NASIL OLMALIDIR?
Değerli arkadaşlarım, böyle bir değerlendirme yaptığımız zaman bu seçim hazırlığı nasıl bir hazırlık olmalıdır? Nasıl verimi üstlere çıkarmalıyız? Noktasında sizleri bir araya getirdik. Burada tabii ki bir genel seçim var, ancak milletvekili adaylarımızın yerelde de söyleyeceği yerelde de katacağı mesajlar olmalı. Bunları da katkı sunarsanız, bu konuya da değinirseniz memnun olacağım. Değerli dostlarım kimler çağrılı o konuda da bir açıklama yapmak istiyorum.”

BASINA KAPATILDI
Kuşkan daha sonra mevcut ve daha önce görev yapmış milletvekillerinin, daha önce görev yapmış il başkanlarının ve kurultay delegelerinin toplantıya davetli olduğunu söyledi. Kuşkan’ın konuşmasının ardından basına kapatılan toplantıya, mevcut milletvekili Hikmet Erenkaya, eski milletvekilleri Sefa Sirmen, Kenan Akman, Erol Köse, Salih Gün ve Bekir Yurdagül, eski il başkanları Nadir Birok, Mustafa Küpçü, Rıdvan Alkan, İbrahim Aydın, Ferhan Şensoy, Nejat Çakır katıldı.

KİMLER KATILMADI?
Eski il başkanı Cevdet Barış ve eski milletvekillerinden Halil Çalık ve Rıza Sirmen’in mazeretsiz olarak toplantıya katılmaması dikkat çekerken Cevdet Selvi, İzzet Çetin, Cengiz Sarıbay, Baykal Kaya, Turhan İmamoğlu, Ali Suat Kalyoncu, Tehlat Osmanoğulları ve Necdet Balcı’nın mazeret bildirdiği ve toplantıya katılamadığı öğrenildi. Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş’in gecikmeli olarak toplantıya katıldığı belirtildi.

18 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR