Afet Gönüllüleri Van’dan döndü

Van Devlet Tiyatrolarının Daveti üzerine Van’a giden Mahalle Efet Gönüllüleri ekibi Kocaeli’ye döndü.Devlet Tiyatrolarının 22 Nisan-8 Mayıs Tarihleri...

BÜYÜT

Van Devlet Tiyatrolarının Daveti üzerine Van’a giden Mahalle Efet Gönüllüleri ekibi Kocaeli’ye döndü.

Devlet Tiyatrolarının 22 Nisan-8 Mayıs Tarihleri arasında yapılan 11. Akdamar Çocuk Şenlikleri çerçevesinde, Van İlinde çocuklara yönelik “Her Okulda Bir Tiyatro Şenliği” etkinliklerinde görev almak üzere Van’a giden MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) ekibi, çalışmalarını bitirip, Kocaeli’ye döndü.

EĞİTİM VERİLDİ

Mahalle Afet Gönüllüleri ekibi, başta etkinliklerin yapıldığı mekanlarda, meydana gelebilecek afetlerde güvenliği sağlamak, etkinliklerin yapıldığı mekanlarda tahliye planları ve etkinliklerden sonra mekanların güvenli tahliye edilmelerinde yardımcı oldular. Van Devlet Tiyatroları personeli ve etkinliklerde görev alan Devlet Tiyatroları sanatçılarına, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesinin hazırlamış olduğu Temel Afet Bilinci Eğitimini verdiler.

GÖRÜŞMELER YAPTI

Van Valisi Münir Karaloğlu ve vali yardımcıları ile görüşme imkanı bulan MAG ekibi, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Van Feyyaz Tokar Eğitim Parkında, Eğitim alan öğrencilere ve Vangölü İlköğretim okulunda Afet Bilinci Eğitimleri verdi. Boğaziçi Üniversitesi Kandili Rasathanesi Afet Bilinci Eğitmeni ve Kocaeli Mahalle Afet Gönüllüleri Dernek Başkanı Bahri Soyyiğit başkanlığındaki heyet, MAG Vakfı Afet Bilinci Eğitmenleri ve MAG Acil Müdahale ekibinden elemanlardan oluşan MAG ekibi, Van’da çeşitli görüşmeler ve çalışmalarını bitirip ilimize döndü.

30 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR