27 itfaiye erine sertifika

Kocaeli İtfaiyesi, çeşitli belediyelerden gelen 27 itfaiyeciye daha eğitimlerinin ardından sertifikalarını verdi.Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve...

BÜYÜT

Kocaeli İtfaiyesi, çeşitli belediyelerden gelen 27 itfaiyeciye daha eğitimlerinin ardından sertifikalarını verdi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 5’incisi düzenlenen programla sona erdi. Türkiye’nin çeşitli belediyeleri ile Kuzey Kıbrıs’tan gelen itfaiyeciler, teorik ve pratik eğitimlerinin ardından sertifikalarını aldı. Sekapark Otel’de gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, şube müdürleri ve sertifika almaya hak kazanan 27 itfaiye eri katıldı. Programda konuşan Çöpoğlu, itfaiye erlerine Türkiye’deki itfaiyecileri bünyesinde barındıran yeni bir sivil toplum örgütü oluşturma çağrısı yaptı, gönülden destek olacaklarını kaydetti.

TOPLAM 93 KİŞİ
Doğan Kara ise Kocaeli İtfaiyesi’nin eğitim yuvası haline geldiğini vurgulayarak, daha önce verdikleri eğitimlerle birlikte toplam 93 itfaiye erine eğitim verdiklerini belirtti.

Kara, yeni grupların da geleceğini ve eğitimlerin devam edeceğini bildirdi. Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatörü ve duman simülatöründe yangınla mücadele etti.

15 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR