İzmit MHP’den Belediyeye 28 soru

MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcıları Nazif Tannur ile Nurdoğan Erkul, İzmit Belediyesine bazı konulara açıklık getirmesi için 28 soru yönelttiİzmit Bele...

BÜYÜT

MHP İzmit İlçe Başkan Yardımcıları Nazif Tannur ile Nurdoğan Erkul, İzmit Belediyesine bazı konulara açıklık getirmesi için 28 soru yöneltti

İzmit Belediyesinin 3 yıllık faaliyetleri arasında yer alan bazı konulara açıklık getirmesini isteyen MHP İzmit İlçe Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazif Tannur ile başkan yardımcısı Nurdoğan Erkul, yaptıkları basın açıklamasıyla, İzmit Belediyesini adeta soru yağmuruna tuttu.
Tannur, “MHP İzmit İlçe Başkanlığı yapılan işlerin araştırmasını adım adım takip ediyor. Er ya da geç suç işleyenlerden hesap soracaktır. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın” dedi.

MHP’lilerin belediyeye yönelttiği cevap bekleyen sorular:

1- İzmit Belediyesince 29 Mart’tan sonra devlete ait park ve yeşil alanlar üzerinde imar plan tadilatı değişikliği ile kaç adet taşınmaz ticari ve konut alanına çevrilip, kamu yararı gözetmeden kimlere verildi?
2- İzmit Belediyesince 17 Ağustos Marmara depreminden sonra ağaçlandırma ve çürük zemin gösterilen kaç metrekare parsel kişiye özel imar plan tadilat değişikliği ile konut alanına çevrildi?
3- İzmit Belediyesince 29 Mart’tan sonra vatandaşa ait konut alanı görünen kaç adet parsel kişiye özel imar plan tadilatı değişikliği ile ticari alana çevrildi?
4- İzmit Belediyesince 29 Mat’tan sonra vatandaşa ait konut alanı görünen kaç adet parsel kişiye özel imar plan tadilatı değişikliği ile yurt alanı oldu?
5- İzmit Belediyesince 29 Mart’tan sonra vatandaşa ait konut alanı, kaç adet parsel ve arsa kişiye özel imar plan tadilatı değişikliği ile benzin ve LPG istasyonu oldu?
6- İzmit Belediyesi, NCİTY AVM ve Marina Cafe Çelik Konstrüksiyon inşaatlarına 3194 Sayılı İmar Kanunu’na göre hangi tarihte yapı ruhsatı verdi?
7- İzmit Belediyesi 2010 yılında reklâma, basına ve televizyon kanallarına toplam 2 milyon 808 bin 284.26 TL harcama yaptı, 2011 yılında reklama, basına ve televizyon kanallarına toplam kaç bin lira harcama yapıldı?
8- İzmit Belediyesi hangi mahallelerde ve kaç adet kapalı pazaryeri ihalesini, hangi bedelle ihale etti?
9- İzmit Belediyesinden kaç müdür ve şef Akmeşe’ye gönderildi?
10- İzmit Belediyesi norm kadro fazlası diye başka kurum ve kuruluşlara kaç personel gönderdi?
11- İzmit Belediyesine ait taşınmaz mülklerinin 29 Mart’tan sonra bu güne kadar kaç adedi ihale yolu ile satıldı?
12- İzmit Belediyesinin 2886 Sayılı İhale Kanunu ile 29 Mart’tan sonra bu güne kadar yapmış olduğu ihalelerin kaç adedi iptal edildi?
13- İzmit Belediyesi 29 Mart’tan sonra bu güne kadar şehir merkezlerindeki alışveriş merkezlerine iş yeri açma, çalışma ruhsatı verirken mecburi olan, otoparkı bulunmayan işyerlerinden alınan otopark bedellerinden, otopark fon hesabına kaç para yatırdı?
14- İzmit Belediyesince 29 Mat’tan sonra yapılan inşaatlardan otoparkı olmayan kaç adet konuta Yapı Kullanma İzin ve İskân Belgesi verildi, almış olduğu otopark bedellerinden otopark fon hesabına kaç para yatırdı?
15- İzmit Belediyesince 29 Mart’tan sonra, ihlale ile verilen kapalı ve açık otoparkların kira bedellerinden otopark fon hesabına kaç para yatırıldı.
16- 14,50 metrenin altındaki yollar, caddeler İzmit Belediyesine aittir, İzmit şehir merkezinde Belde A.Ş. tarafından paralı otopark olarak ihale edilen şehir merkezi yol kenarı otoparklardan İzmit Belediyesi hesabına kaç para gelir kaydı yapıldı?
17- İzmit Belediyesi mücavir sınırları içerisindeki konut binalar üzerinde, kaç adet baz istasyon ruhsatı verildi?
18- İzmit Belediyesinin yan kuruluşu Bekaş A.Ş. ve Sarbaş A.Ş. şirketlerinin yönetim kurullarına kimler atandı?
19- 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 76 Maddesi’ne göre İzmit Belediyesi tarafından kurulan İzmit Kent Konseyi, İzmit Belediye Meclisinin gündemine kaç adet öneri ve proje sundu?
20- İzmit Belediyesi mücavir sınırları içinde, nazım imar plan değişikliği yaparak kaç bin hektar araziyi mutlak tarım alanından çıkarıp, konut ve ticaret alanına çevirdi?
21- İzmit Belediyesi meclis toplantısında Gölkay projesine yetki isterken Başkan, reklâmdan Belediyenin kasasına para yağacak demişti, yağdıysa ne kadar yağdı? 2010 yılında Gölkay projesinin tanıtımına, reklâm ve televizyon kanallarına bir yıl boyunca 12 taksit halinde, İzmit Belediye hesabından toplam kaç para ödendi?
22- İzmit Belediyesi ile iş yapan müteahhit firma ortakları, şeffaf belediyecilik anlayışı içinde neden açıklanmadı?
23- Belsa Plaza tadilatında, Belediyeye iş yapan temizlik ve otopark müteahhit firmaları, Belediyeye yaptıkları bağışları İzmit Belediyesi hesabına hangi tarihte, kaç para olarak yatırdı?
24- İzmit Belediyesince Belsa Plaza’ya alınan ofis mobilyaları doğrudan teminle kaç paraya ve hangi firmadan alındı?
25- Gazanfer Bilge Bulvarı Kent Konut Akçakoca Evleri’nin istinat duvarları hatalı yapıldığı için çöktü, duvarların kontrolü fenni mesule ne işlem yapıldı?
26- Metrobüs hattı ile ulaşım kolaylaşacak, metrobüs hattı herkesi toplu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik edecek, şehir trafiği rahatlayacaktı, ne oldu?
27- Teleferik projesi kentin yüksek tepelerine kurulup ulaşım sağlayacak, turistlerin de ilgisini çekecekti, hangi yükseklere kuruldu proje ne oldu?
28- Belsa Plaza iş yeri yönetimine olan borcunu, İzmit Belediyesi, hangi tarihte kaç para olarak ödedi?

06 Nisan 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR