Vali Topaca Derince’nce de inceleme yaptı

Kocaeli Valisi Ercan Topaca ilk önce,1870 yılında Almanlar tarafından yaptırılan ve uzun yıllar DDY tarafından Derince Tren Garı olarak kullanılan, 19...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Ercan Topaca ilk önce,1870 yılında Almanlar tarafından yaptırılan ve uzun yıllar DDY tarafından Derince Tren Garı olarak kullanılan, 1999 depreminde hasar görmesi nedeniyle koruma esaslarına uygun olarak güçlendirme işlemleri devam edenveaslına uygun olarak da restorasyonu yapılacak olan tarihi binalarda incelemelerde bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Topaca restorasyondan sonra bu binalardan birinin kültür merkezi, diğerinin ise toplantı salonu olarak hizmete sunulacağını belirtti.

Vali Topaca daha sonra, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılmakta olan Toplum Temelli Ruh Sağlığı Merkezine dönüştürülen Kusachi Kültür Merkezini gezdi. Yapımı devam eden merkez hakkında bilgi aktaran İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Aydınlık, Türkiye’de ilk olarak hastaların musiki iyileştirme yöntemi kullanılarak tedavilerinin yapılacağını ifade etti.

Kusachi Kültür Merkezinin yan tarafında hizmet veren Necati Bey İlköğretim Okulunun Anasınıflarını dolaşan Vali Topaca, burada eğitim gören çocuklarla yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

Derince Fatih ve Çınarlı mahallelerinde okul yapımı için alternatif arsaları dolaşarak, yetkililerden bilgi alan Vali Topaca, son olarak da, Çınarlı mahallesinde yapımı devam eden Çınarlı Aile Sağlık Merkezi ile Çınarlı İlköğretim Okulu kapalı spor salonunda incelemelerde bulundu.

07 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR