Seymenli öğrencilere “Sanat Şöleni”

Çok sayıda öğrencinin, veli ve öğretmenin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte edebiyat, tarih, tiyatro, opera ve müzik bir aradaydı.  Etkinlik Tevfik F...

BÜYÜT

Çok sayıda öğrencinin, veli ve öğretmenin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte edebiyat, tarih, tiyatro, opera ve müzik bir aradaydı.  Etkinlik Tevfik Fikret’in Aşiyan Müzesi’yle başladı.  Serveti Fünun Edebiyatını yakından tanıma olanağını bulan gençler müzedeki bütün eşyaları merakla incelediler.

Edebiyat müzesi gezmenin keyfini yaşayan öğrenciler, Tevfik Fikret’in Aşiyan ( kuş yuvası ) adını verdiği köşkün bahçesinden boğazın büyüleyici görüntüsünün de tadını çıkardı.

Seymenliler günümüzde yaşamayan değerlerimizin bazılarını da mezarlarının başında andı.   Aşiyan mezarlığı’nda Yahya Kemal Beyatlı, Orhan Veli Kanık,  Ahmet Hamdi Tanpınar, Turgut Uyar, Media Muvahhit, Özdemir Asaf, Edip Cansever, Atilla İlhan gibi pek çok sanatçının mezarını da ziyaret etti.

Cihangir’deki Orhan Kemal Müzesi’ni gezdikten sonra akşam 20.30 da Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nde sergilenen orijinal Broadway prodüksiyonu olan The  Phantom  Of The Opera  ( Operadaki Hayalet ) müzikalini büyülenerek   izlediler.  Sanat şölenini çektikleri fotoğraflarla panolarda sergileyeceklerini söyleyen öğrenciler çok mutlu olduklarını belirttiler.

14 Mayıs 2015 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR