SEDAŞ artık değişen sayaçlardan ücret almayacak

SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, Emex Otel’deki iftarda biraya geldiği basın mensuplarına artık 10 yıllık ömrünü doldurduktan sonra yasa ge...

BÜYÜT

SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, Emex Otel’deki iftarda biraya geldiği basın mensuplarına artık 10 yıllık ömrünü doldurduktan sonra yasa gereği değiştirildikleri sayaçlardan ücret almayacaklarını söyledi.

Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi (SEDAŞ) İcra Kurulu Başkanı Bekir Başı Güven, SEDAŞ müdürleriyle birlikte basın mensuplarını Emex Otel'de iftarda ağırladı. Yapılan iftarın ardından Bekir Sami Güven, SEDAŞ ile ilgili açıklamalar yaptı ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“KAYIP VE KAÇAĞI ÖNLEYECEĞİZ”
Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK)'na bulundukları yatırım taahhütlerinin oranlarının üzerinde yatırım yaptıklarını kaydeden Güven, “Sorumlu olduğumuz Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce'de toplam 101 milyon lira yatırım yapma kararı aldık. Bunun 41 milyon liralık kısmını ise Kocaeli'de yatırım yaptık. Teknoloji ve alt yapımızı geliştirerek müşterilerimize avantajlı tarifeler sunmak istiyoruz. Şu anda kayıp kaçak oranında en düşük 6. 96 seviyelerdeyiz. Gelişen teknolojiyle kayıp kaçağı önleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

SAYAÇ PARASI YOK
Geçtiğimiz aylarda vatandaşla SEDAŞ'ı karşı karşıya getiren elektrik sayacı değiştirme konusuna da değinen Güven, “2012 yılı içinde kullanımda 10 yılını dolduran elektrik sayaçlarını yasal mevzuat gereği değiştirmek istedik. Bu konuda sıkıntılar yaşanınca SEDAŞ sayaçların mülkiyetini kendi üzerine aldı ve artık vatandaştan sayaç değiştirme konusunda bir ücret alınmayacak. SEDAŞ 10 yılını dolduran sayaçların değişimini kendisi yapacak” dedi.

“HER YIL 50 BİN ABONE YAPIYORUZ”
Kocaeli'de 1.5 milyon abonelerinin olduğunu belirten Güven, “Elektriğin yüzde 23'ünü konutlarda yaşayan 1 milyon 350 bin abonemiz tüketiyor. Elektriğin kalanını ise sanayi ve ticarethaneler tüketiyor. 2012 yılı içinde yüzde 98 oranında elektrik faturası tahsilatı yaptık. SEDAŞ her yıl 50 bin yeni abone yapıyor. Bu da yatırımların sürekli olarak artarak devam etmesi gerektiğini Kocaeli'nin sürekli göç aldığını gösteriyor” dedi.

26 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR