Belediye başkanı KIŞKIRTMIŞTIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi olağan yönetim kurulu toplantısını önceki akşam CHP İl Binası’nda gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde basın m...

BÜYÜT

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Yönetimi olağan yönetim kurulu toplantısını önceki akşam CHP İl Binası’nda gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde basın mensupların sorularını cevaplayan İl Başkanı Yalçın Kuşkan çeşitli açıklamalarda bulundu. İlk olarak delege takviminden bahseden Kuşkan; “Delege seçimleri için takvimlerimiz bütün ilçelerde belli oldu. Bunu kamuoyu ile paylaştık. Delege sayılarımızda geldi. Şeffaf olarak, demokratik bir seçim süreci geçirmek istiyoruz” dedi.

GENÇLİK KOLLARI AYRI
Konuşmasına İl Gençlik Kolları Başkanı Kadem Seymen’in istifasıyla ilgili açıklamalarda bulunarak devam eden Kuşkan şu ifadeleri kullandı:
“Burada anlatmakta ve ifade etmekte zorluk çektiğim bir konu bu. Kadın Kolları ile gençlik kolları başkanlık konuları CHP tüzüğüne göre bize ait bir konu değil. Kadın kolları ve gençlik kolları genel başkanlıkları dahi ayrı.

STATÜLERİ DEĞİŞİK
Biz bunlardan ayrı bir yapıda mıyız? Hayır ama bunların statüleri değişik. Arkadaşımız istifa etmiş. Kendisi de burada. Bizi bilgilendirecek. Gerekli konuları arkadaşımıza sorarsanız iyi olur. Bundan sonra gençlik kolları genel başkanı ilimize yeni bir atama yapacak. Bizim de fikrimizi alırlar ancak bu konu şu anda aklımızdaki ve gündemimizdeki bir konu değil.”

İL BAŞKANLARI TOPLANTISI
Bir gazetecinin ‘İl başkanları olarak biraraya gelecek misiniz?’ sorusuna çok yoğun olduklarını belirterek cevap veren Kukan; “Şu ara o konuda gündemimizde olan bir iş değil. Farkındaysanız CHP olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu bir şikayet değil ancak günün çok önemli bir saatini ilçelere ve kongre sürecine ayırıyoruz. İlerleyen süreçte il başkanları olarak yeniden bir araya gelebiliriz.” İfadelerini kullandı.

AKBAŞ’IN ORGANİZASYONU
Son olarak Çayırova Belediye Meclisi’nde meydana gelen kavgayı da değerlendiren Kuşkan;“Çayırova Belediye Başkanı’nın Ziayettin Akbaş’ın organizasyonu ve kışkırtmasıyla grubumuzun önerdiği bir isim değil başka bir CHP’liyi AKP’lilere seçtiriyor. Denetimlerden daha kolay geçmek adına bunu yapıyor. Siyasi olarak tasvip ettiğimiz bir konu değil. Arkadaşlarımızın partiye hizmet anlayışının taşkın hale gelmesi söz konusu. Bu yüzden fiziki bir müdahale olmuş. Büyük bir üzüntü yaşadık. Gerekli ilçe yetkilileriyle görüşüp oradaki sorunları çözeceğiz” dedi. Kuşkan’ın açıklamalarının ardından yönetim kurulu toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

04 Ocak 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR