Ruşen Hakkı, şiirleriyle anıldı

Edebiyatçı kimliğiyle tanınan ve ilimizde uzun yıllar gazetecilik yapan Ruşen Hakkı, ölümünün 2’nci yıldönümünde anıldıKocaeli Halkevleri tarafından M...

BÜYÜT

Edebiyatçı kimliğiyle tanınan ve ilimizde uzun yıllar gazetecilik yapan Ruşen Hakkı, ölümünün 2’nci yıldönümünde anıldı

Kocaeli Halkevleri tarafından Mimarlar Odası Taş Bina’da düzenlenen Ruşen Hakkı’yı anma programına çok sayıda STK başkanı ve yöneticileri ile CHP’liler ve Kocaeli Halkevleri üyeleri katılım gösterdi.

“BU KENTE ÖNEMLİ KATIKLARI OLDU”
Abdullah İnce adlı Halkevleri üyesi Ruşen Hakkı’nın kaleminden Ruşen Hakkı’nın hayatını anlattı. İnce’nin ardından konuşma yapan Halkevleri Saraybahçe Şube Başkanı Mihrican Atalay, “Ruşen Hakkı edebiyatımızda direnişi ve muhalif ruhu taşıyarak bu kente ve ülkeye önemli katkıları olan bir şair, yazar ve gazetecidir. Biz Halkevleri olarak Ruşen amcayı halkın yararını düşünen kent insanı kimliği ile bizi anlatan yazar kimliği ile tanıdık. Ne zaman bir şey anlatmaya çalışsak, ilk gittiğimiz insanlardan biriydi” dedi.

ŞİİR VE HİKAYELERİ OKUNDU
Ruşen Hakkı’nın kenti yetiştiren değerlerden olduğunu dile getiren Atalay, Halkevleri olarak Ruşen Hakkı’nın bıraktığı değerlere ve kente kattıklarına sahip çıktıklarını, onun mirasını gelecek kuşaklara da aktaracaklarını kaydetti. Atalay’ın ardından söz alan edebiyatçı Mehmet Kılıçoğlu ise Ruşen Hakkı’nın edebi kişiliği ile ilgili konuşma yaptı. Program, Ruşen Hakkı’nın şiir ve hikayelerinin okunmasıyla sona erdi.

13 Nisan 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR