Akar gündeme getirdi, Bakanlık harekete geçti

Zorunlu Trafik Sigortasında son aylarda yaşanan zamlara ilişkin geçtiğimiz haftalarda soru önergesi veren Akar, konuya ilişkin kanun teklifi de verer...

Zorunlu Trafik Sigortasında son aylarda yaşanan zamlara ilişkin geçtiğimiz haftalarda soru önergesi veren Akar, konuya ilişkin kanun teklifi de vererek kasko ve zorunlu sigorta poliçesinin ayrı ayrı yapılması uygulamasının değiştirilerek tek bir poliçe ile düzenlenmesini öngören teklifini Meclis Başkanlığına sunmuştu.

 

ŞİMŞEK’DEN DÜZENLEMEYE YEŞİL IŞIK

Akar’ın Kanun Teklifinin ardından hükümet kanadından konuya ilişkin açıklama geldi. Ekonominin patronu Şimşek, Zorunlu Trafik Sigortasına ilişkin yaptığı açıklamada; Zorunlu Trafik Sigortasında geçmişte hasarı olan araç sahiplerinin trafik primlerinde yüksek bir artışın söz konusu olduğunu ifade etti. Şimşek, "Kasko ile zorunlu trafik sigortası birleştirilebilir mi veya kasko yapana zorunlu trafik sigortası yükümlülüğü kaldırılabilir mi? Bu konu yapısal bir çerçevede Hazine Müsteşarlığı tarafından çalışılır, biz de Mecliste yapılan çalışmalara da bakarak bir düzenleme yapabiliriz” dedi.


HGS’DEN SONRA TRAFİK SİGORTASI DA DÜZENLENECEK

Konuya ilişkin açıklama yapan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Ulaşım konusunda birçok sorun vatandaşlarımızı mağdur ediyor bu konularla ilgili gerekli düzenlemeleri yaparak Mecliste gündeme getiriyorum ve getirmeye devam edeceğim” dedi.

Akar, HGS’ de binlerce vatandaşın sistem mağduru olduğunu belirterek “Bu konuda vermiş olduğum Kanun Teklifim çok yakında Meclis gündemine alınarak gerekli düzenleme yapılacak. Buradaki aksaklıkları Bakan Binali Yıldırım da idrak etmiş olacak ki yaptığı açıklamada düzenlemenin yerinde olduğunu belirterek vatandaşlarımızın mağduriyetinin Mecliste yapılacak yasal düzenleme ile giderileceğini söyledi. Ancak sadece HGS değil araç sürücülerini son aylarda Zorunlu Trafik Sigortasına yapılan zamlar da isyan ettiriyor. 2014 yılında 260 TL ödeyen vatandaş 2015 yılında 600-700 TL ödüyor.  Bu konuda sessiz kalınamaz, vatandaşlarımızın sesine kulak tıkayamayız. Bu yüzden de bu kanun teklifi ile bu sorunun da giderilmesini istiyoruz” dedi. Akar, Bakan Şimşek’in açıklamasının önemli olduğunu belirterek Kanun Teklifime destek verirlerse bu sorunu birlikte çözebiliriz dedi.

12 Ocak 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR