“Hem beden hem de ruh eğitilmeli”

        Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği iftar programı Antikkapı Restoran’da ge...

BÜYÜT

 

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi’nin düzenlediği iftar programı Antikkapı Restoran’da gerçekleşti.  Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Kocaeli Şubesi Başkanı Ali Yeşildal’ın ev sahipliğinde gerçekleşen programa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Kara, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

 

RUH VE BEDEN EĞİTİMİ

Programda konuşan Prof. Dr. Mustafa Kara, insanların ruh ve bedenden meydana geldiğini söyleyerek, ruh ve beden eğitiminin ayrılmaz bir parça olduğunu söyledi. Prof. Kara, “Sıhhatimizle ilgilenmek önemli bir konudur. Ama biz beden ve ruhtan ibaretiz. Öyleyse daha önemli bir konu var. Ruh eğitimi, gönül eğitimi. Din eğitimi, ruh eğitimi demektir. Dinin merkez kelimesi hangisidir? Bunun cevabı; iman ve imanın yeri de kalptir. Din eğitimi yapan insanlar aslında kalp eğitimini yapıyorlar” dedi.

 

İLİM VE İRFAN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise Dil ve Edebiyat Derneği’nin güzel çalışmalar yaptığını vurgulayarak, sabırla ve şevkle daha da güzel çalışmalar yapılacağına inandığını söyledi. İlim ve irfan çalışmalarının artarak devam etmesini isteyen Başkan Karaosmanoğlu, bu tür çalışmaların yanından yer aldıklarını vurguladı.

 

KARDEŞ KAVGASI

 

İslam dünyasının halinin ortada olduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bölgemizde din ve mezhep kavgaları var. Kapitalist batılı ülkeler bu insanlar aç mı açıkta mı kalmış hiç düşünmüyor. Sadece kaynaklarını sömürüyor ve hatta o bölgelerde çatışma olması işlerine geliyor. Biz bunun son bulması için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.  Öte yandan programın sonunda Prof. Dr. Mustafa Kara, Başkan Karaosmanoğlu’na kitaplarından hediye ederken Başkan Karaosmanoğlu da Kara’ya ‘Çalışınca Oluyor’ adlı kitabını imzalayarak hediye etti.

 

06 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR